Hakimi ruziet met FIFA-baas over arbitrage na nederlaag Marokko in troostfinale
Hakimi claimde in de slotfase van Kroatië-Marokko een vrije trap, maar scheidsrechter Abdulrahman Al Jassim liet doorspelen. Na het laatste fluitsignaal werd de Qatarese arbiter opnieuw door Marokkaanse spelers belaagd. Vooral Hakimi moest door bondscoach Walid Regragui worden weggetrokken.
Hakimi beende vervolgens gefrustreerd naar de catacomben en kwam daar Infantino tegen. Voor het oog van verschillende media ging de verdediger van Paris Saint-Germain met stemverheffing tekeer tegen de FIFA-baas. De journalisten mochten het incident niet filmen, omdat het niet in de officiële mixed zone plaatsvond.
In gesprek met Marokkaanse media stelde Hakimi dat er "niets was gebeurd". "Ik was woedend maar ben later naar hem toegegaan en heb me verontschuldigd voor de woorden die ik tegen hem heb gezegd. Infantino is mijn vriend en ik respecteer hem enorm. Er is niets gebeurd."
Er was al veel te doen over de arbiter
Voor aanvang van de troostfinale tussen Kroatië en Marokko was er al het nodige te doen om de aanstelling van scheidsrechter Al Jassim. Hij kreeg de voorkeur boven onder anderen Danny Makkelie.
Onder anderen de Kroatische bondscoach Zlatko Dalic zette zijn vraagtekens bij de keuze voor de Qatarees. "Om eerlijk te zijn, vind ik dat de FIFA een enorm risico neemt voor zichzelf. Ik onderschat niemand, maar ik hoop dat we na de wedstrijd niet over de scheidsrechter zullen praten."
Marokko kon tegen Kroatië een memorabel WK niet bekronen met een medaille. De 'Leeuwen van de Atlas' verloren de strijd om de derde plek met 2-1. De finale tussen Argentinië en Frankrijk begint zondag om 16.00 uur.