
Bekende Amerikaanse sportjournalist overleden op tribune bij kwartfinale Oranje
Hulpverleners probeerden hem nog te reanimeren voordat ze hem op een brancard wegdroegen. Volgens The Wall Street Journal heeft Wahl een hartaanval gehad.
De Amerikaanse voetbalbond US Soccer en Wahls echtgenote Céline Gounder melden het overlijden op Twitter. US Soccer zegt in een verklaring "erg bedroefd" te zijn. "Zijn verhalen zullen blijven voortleven."
Ook FIFA-voorzitter Gianni Infantino reageert met "ongeloof en enorm verdriet" op het overlijden van Wahl. "Slechts een paar dagen geleden werd Grant door de FIFA geroemd vanwege zijn bijdrage aan de verslaggeving van acht opeenvolgende WK's. Zijn liefde voor voetbal was immens en zijn berichtgeving zal worden gemist."
Wahl werkte voor CBS Sports en was een van de bekendste Amerikaanse sportjournalisten. Hij was eerder lange tijd in dienst van Sports Illustrated en had bijna een miljoen volgers op Twitter.
Wahl maakte ook veel activistische verhalen en streed tegen onrecht en mensenrechtenschendingen. In 2011 was hij zo boos over de wantoestanden bij de FIFA dat hij zich kandidaat stelde voor het voorzitterschap.

Grant werd geweigerd bij WK-wedstrijd vanwege regenboogshirt
Op 21 november - ruim twee weken voor zijn dood - werd Wahl kort vastgehouden door autoriteiten in Qatar, omdat hij in een regenboogshirt was verschenen bij het stadion waar de VS tegen Wales zou spelen. In Qatar zijn homoseksualiteit, biseksualiteit en trans identiteiten strafbaar.
De journalist zei donderdag in zijn podcast Fútbol with Grant Wahl dat hij in Qatar twee keer medische hulp had gezocht vanwege bronchitis, die hij naar eigen zeggen had opgelopen door oververmoeidheid. "Mijn lichaam kwam in opstand en vertelde me: makker, je slaapt niet genoeg."
Het laatste wat vrijdag op het Twitter-account van Wahl verscheen was een compliment voor een doelpunt van Nederland.