
Oranje treft Argentinië in kwartfinales WK, Messi scoort in zijn duizendste duel
Messi opende tien minuten voor rust de score voor Argentinië. Zo luisterde de sterspeler de duizendste wedstrijd uit zijn carrière op met een treffer.
Julián Álvarez verdubbelde de voorsprong vroeg in de tweede helft. Een klein kwartier voor tijd kwam Australië terug via een eigen doelpunt van Enzo Fernández, maar de gelijkmaker zat er niet meer in voor 'The Socceroos'.
Het wordt de zesde keer dat Nederland en Argentinië elkaar op een WK treffen. In 2014 gebeurde dat voor het laatst en toen verloor de ploeg van bondscoach Louis van Gaal in de halve finales na penalty's.
Volg nieuws over Oranje
In 1978 stonden de twee landen in Buenos Aires tegenover elkaar in de WK-finale. Argentinië won toen na verlenging met 3-1. Oranje trof de Argentijnen ook in 1974 (4-0-zege in de groepsfase), 1998 (2-1-zege in de kwartfinales) en 2006 (0-0 in de groepsfase).
Nederland en Argentinië spelen vrijdag om 20.00 uur (Nederlandse tijd) tegen elkaar in Lusail. Oranje was eerder op de dag met 3-1 te sterk voor de Verenigde Staten. Denzel Dumfries was met een doelpunt en twee assists uitblinker bij die wedstrijd.

Messi scoort voor het eerst in knock-outfase WK
Argentinië had het in de eerste helft behoorlijk lastig met Australië. 'La Albiceleste' slaagde er maar niet in om een gaatje te vinden in de hechte defensie van de ploeg van bondscoach Graham Arnold en stichtte dan ook nauwelijks gevaar.
Het was wachten tot de 35e minuut op de eerste grote kans van de wedstrijd en daarbij was het meteen raak. Messi werd aangespeeld in het zestienmetergebied en schoof de bal in de linkerhoek. Hij maakte daarmee zijn eerste goal in de knock-outfase van een WK.
In de tweede helft konden Argentinië en Australië het publiek een stuk beter vermaken. Vijf minuten na rust kwam Lisandro Martínez in het veld en met de oud-Ajacied ging de ploeg van bondscoach Lionel Scaloni op jacht naar een tweede goal.
Dat leverde na een klein uur de 2-0 op voor de Argentijnen, die daarbij de hulp kregen van Ryan. De Australische keeper leverde de bal vlak voor zijn doel in bij Álvarez en die strafte de fout genadeloos af.

Australië komt uit het niets terug in de wedstrijd
Argentinië leek zeker van een kwartfinaleplek, maar een klein kwartier voor tijd kwam Australië uit het niets terug in de wedstrijd. Voormalig Sparta Rotterdam-aanvaller Craig Goodwin probeerde het van afstand en zag zijn schot via Fernández in het doel belanden.
De slotfase werd daardoor nog zeer spannend en leverde flink wat kansen op. Zo was oud-PSV'er Aziz Behich na een fraaie dribbel dicht bij de gelijkmaker, maar zijn poging ging over.
Argentinië kwam een aantal keren bijna op 3-1, maar vooral Lautaro Martínez had zijn vizier niet op scherp staan. Ook Messi verzuimde de wedstrijd te beslissen. Diep in blessuretijd kreeg invaller Garang Kuol nog een kans op de gelijkmaker, maar hij stuitte op doelman Emiliano Martínez.
