
Bondscoach Australië wil dat spelers geen feest vieren na WK-stunt
De Australische bondscoach Graham Arnold wil niet dat de spelers feest gaan vieren na het bereiken van de achtste finales van het WK voetbal in Qatar. Australië won woensdag met 1-0 van Denemarken en staat hierdoor voor de tweede keer in de geschiedenis in de knock-outronde.
"Ik ben trots, uitgeput, eigenlijk alles tegelijkertijd", glunderde matchwinner Mathew Leckie na afloop. De aanvaller maakte na een uur spelen het winnende doelpunt en zorgde daarmee voor een van de grootste verrassingen op het WK.
"We wisten dat we het als groep konden doen. We hebben natuurlijk twijfels gehad, maar op het veld hebben we ons geloof en onze arbeidsethos laten zien. We gaan er vanavond eens goed van genieten, maar daarna draait het om herstel."
Volg de WK-update
Arnold wilde daar niets van weten. "Geen feesten, geen emotie, slapen en geen sociale media", somde de bondscoach op. De woorden van de oud-speler van onder meer Roda JC en NAC Breda kregen geen navolging, want vlak na de wedstrijd plaatsen enkele spelers berichten op Twitter. In Australië, waar het duel om 2.00 uur begon, barstte een volksfeest los.
Australië plaatste zich voor de tweede keer in de WK-geschiedenis voor de achtste finales. Alleen in 2006 reikten 'The Socceroos' tot de laatste zestien. Dat was destijds onder bondscoach Guus Hiddink. In Qatar doet Australië voor de zesde keer mee aan de mondiale eindronde.

Australiërs vieren 's nachts feest na bereiken achtste finale op WK
Arnold: 'Ik kon het in hun ogen zien'
Arnold had vanzelfsprekend lovende woorden over voor zijn spelers, die knap standhielden in het duel met Denemarken. De Denen waren de gehele wedstrijd de betere partij, maar kwamen niet tot scoren en kregen in de tegenaanval de 1-0 om de oren.
"Ik ben zo trots op de inzet van de jongens", zei Arnold. "Deze jongens kwamen binnen met een geweldige mentaliteit. We hebben hier 4,5 jaar aan gewerkt. Ik kon in hun ogen zien dat ze er vanavond klaar voor waren."
Australië speelt zaterdag in de achtste finales tegen Argentinië, de winnaar van groep C. De winnaar van dat duel neemt het in de kwartfinales mogelijk op tegen het Nederlands elftal. Oranje moet dan zaterdag eerst de Verenigde Staten verslaan.

Eerder
- 30 nov 2022 om 17:54Australië stunt tegen Denen en is voor het eerst sinds 2006 achtstefinalist op WK
- 30 nov 2022 om 19:15Deense bondscoach aangeslagen door WK-blamage: 'Het spijt me'