
Bondscoach Marokko veroordeelt rellen in Nederland en België na WK-zege
Regragui kan niet begrijpen waarom mensen zich misdroegen na de zege van Marokko. "Het was heel moeilijk om ernaar te kijken", zei de bondscoach woensdag op de persconferentie daags voor de beslissende groepswedstrijd tegen Canada.
"Je moet respect tonen voor het land waar je geboren bent. Ik denk niet dat het echte Marokkanen zijn. Marokkaanse mensen hebben meer respect. In onze cultuur moet je iedereen respecteren."
"Natuurlijk mag je blij zijn en mag je feestvieren", vervolgde Regragui. "Maar je moet wel respect tonen. Ik keur het gedrag van die mensen af."

Marokko is bij gelijkspel al zeker van knock-outfase
Marokko heeft na twee duels in groep F vier punten. Het Afrikaanse land is donderdag bij een gelijkspel of overwinning op het al uitgeschakelde Canada zeker van een plek in de achtste finales. In 1986 kwam Marokko voor het laatst zo ver op een WK.
Regragui hoopt dat de fans van Marokko zich gedragen als kwalificatie een feit is. "Ik hoop dat iedereen morgen geniet en dat we na afloop met z'n allen dansen en huilen. Niet huilen van verdriet, maar huilen omdat we bij de laatste zestien zitten. Natuurlijk mag je feestvieren, maar wel op een respectvolle manier."
De bondscoach wil "geschiedenis schrijven" door de achtste finales te halen. "Ik zou liegen als ik wat anders zou zeggen. We zijn zeer gemotiveerd en we zijn goed voorbereid, maar de spelers mogen hun hoofd niet verliezen. We weten dat we niets hebben bereikt totdat de scheidsrechter affluit."
Marokko neemt het donderdag om 16.00 uur op tegen Canada. Koploper Kroatië speelt tegelijkertijd tegen België.
Groep F
- 1. Kroatië 2-4 (4-1)
- 2. Marokko 2-4 (2-0)
- 3. België 2-3 (1-2)
- 4. Canada 2-0 (1-5)
NUjij: Uitgelichte reacties