
Voor het eerst in ruim tien jaar een sneeuwstorm in Nederland
Voor een officiële sneeuwstorm moet op een KNMI-station een uurvak lang een gemiddelde windkracht van tenminste 8 beaufort staan. Deze stormachtige wind moet samengaan met sneeuwval of driftsneeuw. Dat is nu dus het geval geweest bij het IJsselmeer.
Ook op andere plaatsen in het land waait een vrij krachtige tot harde wind. "Met windkracht 6 of 7 is daarmee is geen sprake van een sneeuwjacht", aldus Weerplaza. "De wind neemt in de nacht van zondag op maandag geleidelijk af."
Zondag blijft het sneeuwen. Dit gaat gepaard met een stevige wind, waardoor Nederland zondagochtend te maken heeft met gevoelstemperaturen van -15 graden.
Het komt door de opwarming van de aarde niet vaak voor dat Nederland te maken krijgt met een sneeuwstorm. De voorlaatste keer was in januari 2010. Er was toen al 25 jaar geen sneeuwstorm gemeten.
Op 14 februari 1979 werd een van de hevigste sneeuwstormen ooit gemeten. Er ontstonden toen sneeuwduinen tot wel 6 meter hoog, aldus Weerplaza.

NUjij: Uitgelichte reacties