
Dumoulin voelde dat leiderstrui Vuelta niet in gevaar zou komen
"Er kwamen drie zware dagen aan, de eerste heb ik in ieder geval overleefd'', aldus de Limburger vlak na afloop tegen Eurosport.
Zijn naaste belager Fabio Aru probeerde Dumoulin kwijt te raken door hier en daar te versnellen, maar de renner van Giant-Alpecin bleef zonder moeite in het wiel van de Italiaan.
Daardoor houdt Dumoulin een voorsprong van drie seconden op Aru in het algemeen klassement. Ook nummer drie Joaquim Rodriguez bleef op afstand.
Goede dag
"Ik ben eigenlijk nooit in de problemen geweest en ik kreeg ook niet het idee dat ik de trui vandaag zou verliezen'', aldus Dumoulin. ''Aru was sterk, maar ik was niet minder dan hem. Het was een goede dag, voor mij en de ploeg."
De negentiende etappe van vrijdag gaat van Medina del Campo naar Avila over 185 kilometer. De rit kent één heuvel van tweede en één van derde categorie.