Wielrennen Greipel wint tweede rit Eneco Tour, Asselman nieuwe leider
In de laatste meters van een rit over 180 kilometer die begon en eindigde in Breda was Greipel duidelijk de snelste. Hij bleef Jacopo Guarnieri van Katoesja (tweede) en Tom Boonen van Etixx-QuickStep (derde) voor.
Danny van Poppel van Trek eindigde als vijfde. Op anderhalve kilometer van de finish ontstond er door een valpartij een breuk in het peloton, waardoor er een relatief klein deel sprintte om de dagzege.
De Italiaan Elia Viviani van Team Sky raakte zijn leiderstrui kwijt aan de 25-jarige Asselman, die als vluchter in de zogenaamde gouden kilometer de nodige bonificatieseconden wist te pakken.
In het algemeen klassement heeft Asselman nu een voorsprong van vijf seconden op de nummers twee en drie, Greipel en Viviani. Van Poppel staat vierde op negen tellen.
Asselman
De koers werd dinsdag gekleurd door Asselman, die ook in de eerste etappe al in de aanval was geweest, en de Belg Gijs Van Hoecke (Topsport Vlaanderen-Baloise). Het tweetal ging al vroeg in de aanval en reed lang vooruit.
Op zo'n twintig kilometer van de eindstreep werden ze echter teruggepakt door het jagende peloton, dat zich vervolgens opmaakte voor een massasprint. Daarin was Greipel de sterkste.
Asselman werd opgehouden door de valpartij, maar doordat die binnen de laatste drie kilometer plaatsvond, leed de renner van Team Roompot geen tijdverlies.