'Volgend jaar ga ik voor klassement in Tour'
Gesink reed dit jaar in dienst van Bauke Mollema en Laurens ten Dam. Hij noemt het een ''nuttige ervaring'', maar heeft in 2014 andere plannen: ''Volgend jaar wil ik opnieuw naar de Tour gaan met klassementsdoelen.''
''Eigenlijk is de Tour de enige wedstrijd die echt telt'', concludeert Gesink nadat hij drie weken in de schaduw van 'Bau en Lau' heeft gereden.
''Het is me de afgelopen weken duidelijk geworden hoe mooi het is om maanden naar die Tour toe te leven en er met eigen klassementsambities aan de start te staan. De motivatie om volgend jaar in Frankrijk opnieuw met de besten te strijden is enorm groot."
Stress
Gesink, die zich dit jaar op de Giro richtte maar daarin uitviel, beleefde de Tour op een andere manier dan de jaren ervoor. ''Het is een hele nuttige ervaring geweest om de Tour eens zonder de druk en de stress van een klassement te kunnen rijden. Je ziet dan toch wat zo’n rol met je doet. Voor mij was het goed om te zien hoe Bauke en Laurens ermee omgingen."
"Ook zij waren vanaf het moment dat ze in de top van het klassement stonden hele andere personen. Dan zie je dat de focus meester van je wordt en je eigenlijk inj een cocon leeft.'' Hij leerde ervan, zegt Gesink. ''Maar ik ben er ook achter gekomen dat het zelf presteren en het zelf mee doen in het klassement toch het maximale plezier oplevert.''