Vos blijft Wild voor in Ronde van Drenthe
Vos won na ruim 130 kilometer de sprint van een groep van zo'n twintig rensters. Landgenote Kirsten Wild werd tweede, de Zweedse Emma Johansson derde.
De keienstroken en de drie beklimmingen van de VAM-berg deden het peloton flink uitdunnen. Chantal Blaak probeerde in de slotfase nog tevergeefs weg te springen uit de groep. Na de samensmelting maakte Vos het bekwaam af.
Zoeken
''Ik heb bij Rabobank veel nieuwe rensters om me heen. Het was even zoeken naar de goede afstemming'', vertelde Vos. ''Ze hebben prima werk verricht, de boel bijeen gehouden en me goed afgezet. Dat geeft mij en het team vertrouwen voor het komende seizoen.''
''De enige Nederlandse wereldbekerwedstrijd winnen is een goede start van mijn seizoen'', vond de Brabantse. ''Ik richt me dit jaar vooral op het wereldkampioenschap in Limburg en de Olympische Spelen.''