
'Bedrijfsleven stelt tegenstrijdige eisen aan leidinggevenden'
Omgaan met deze tegenstellingen vraagt veel van hen, omdat ze hun leidinggevende stijl te vaak baseren op wat zij goed of slecht leiderschap vinden.
Dat stellen organisatieadviseurs Carin Suurenbroek en Henk van de Steege in het nieuwe boek ‘Wat voor leider ben jij?’.
Volgens de auteurs is een goede leider iemand die snel kan wisselen van leiderschapstijlen; situatieafhankelijk. "Bij leiderschap gaat het er veel meer om dat leidinggevenden weten te variëren in leiderschapsstijlen. Goede of foute stijlen bestaan daarom niet." In het boek ontleden de auteurs een gemiddelde leiderschapstijl in 10 dimensies. Met deze dimensies krijgen leidinggevenden inzicht in hun eigen stijl, ze zien wat ze te bieden én nog te ontwikkelen hebben.
Het doel van Suurenbroek en Van de Steege is om de enorme hoeveelheid inhoud over leiderschap op een luchtige en bruikbare manier in de handen te plaatsen van leidinggevenden die echt willen leiden en sturen.
"Wat voor leider ben jij? - Leiderschap in 10 dimensies" is te koop voor € 29,95.