Vrouwen worden agressief van concurrenten
In reality televisieseries zoals The Bachelor strijden vrouwen vaak om een man. Deze agressie is geen televisiefenomeen, maar komt voort uit de evolutie. Soortgelijke agressiviteit is ook te zien op het werk en op scholen.
Het onderzoeksteam bestudeerden hoe vrouwen tussen de 17 en 28 jaar reageerden op een aantrekkelijke jonge vrouw die de kamer binnenkwam. Als de vrouw gekleed was in een wit t-shirt en spijkerbroek, dan werd er amper op haar gereageerd. Droeg de vrouw echter een topje met flink decolleté en een minirok dan draaiden de vrouwen vaak met hun ogen of staarden zij haar aan. Na het verlaten van de kamer werd de uitdagend geklede vrouw uitgelachen en belachelijk gemaakt.
Identificeren
Volgens de onderzoekers laat dit onderzoek zien waarom vrouwen graag kijken naar programma's waarin andere vrouwen strijden om de aandacht van een man. "Vrouwen kunnen zich identificeren met de situaties in het programma.", aldus onderzoeker Aanchal Sharma.
De resultaten bieden wellicht ook aanknopingspunten voor pestgedrag onder vrouwen. Sharma: "De negatieve gedachten kunnen we niet uitschakelen, maar wellicht kunnen conflicten tussen vrouwen wel op een andere manier opgelost worden."