Weerbericht Herfstige avond vraagt om een goed boek of bordspel
Op veel plaatsen begint de dag droog, maar in de middag komt daar verandering in. De wind neemt toe en het gaat regenen. Vooral vanavond is het lekkerder om binnen te blijven met een kop thee en een boek.
Alleen in het noorden en langs de kust valt 's ochtends een enkele bui. Langs de oostgrens schijnt af en toe de zon.
In de loop van de middag wordt de bewolking vanuit het zuidwesten dikker en gaat het op steeds meer plaatsen regenen. Het oosten houdt het nog wat langer droog.
De zuidwestenwind begint in de ochtend matig. Aan de kust is de wind met windkracht 6 af en toe vrij krachtig. In de middag neemt de wind in kracht toe tot vrij krachtig boven land, en hard langs de kust en het IJsselmeer. In de eerste helft van de avond kan de wind zelfs stormachtig worden met windkracht 8.
De wind gaat vanavond gepaard met buien. Het gaat lange tijd regenen, vooral in het zuidoosten van het land. Daar kan dan plaatselijk 10 tot 15 millimeter vallen.
Voor de regenbuien vallen, wordt het nog een graad of 11. Tijdens de buien kan het kwik dalen naar een graad of 8.
Komende nacht regent het met name in het zuidoosten een tijdje door. Later in de nacht kan in het noorden en oosten nevel en mist ontstaan. Vooral in het noordoosten kan dat donderdagochtend plaatselijk (dichte) mist opleveren.
