
Nederlandse broers maken beste Limoncello
Het oordeel van de jury van de International Wine and Spirit Competition luidde: "Deze high-end premium Limoncello brengt de smaak van Sicilië naar Amsterdam."
De broers Franco en Benno Fiorito, Nederlanders met Italiaanse roots, dronken regelmatig Limoncello. Maar na een familiebezoek op Sicilië raakten de twee pas echt onder de indruk. Daar kregen ze de Italiaanse versie volgens familierecept: handgemaakt van biologische citroenen, zonder toegevoegde kleur en smaakstoffen. In eerste instantie wilden ze het alleen voor eigen gebruik maken, maar al gauw waren de flessen niet aan te slepen.
Niet veel later was Limoncello di Fiorito in Nederland een feit. Sindsdien is het bedrijf hard aan het groeien en wordt het geschonken in zaken als Brix, Gespot, Toscanini, Uliveto, Ivy en Mazzo Amsterdam.