
Mavericks ook ten onder tegen Nuggets
De titelverdediger in de Amerikaanse profcompetitie NBA ging met 115-93 onderuit tegen Denver Nuggets.
Op de openingsdag van het ingekorte seizoen waren de Mavericks niet opgewassen tegen Miami Heat.
Halverwege de wedstrijd stonden de Mavericks al met 69-42 achter tegen de Nuggets.
De Duitse sterspeler Dirk Nowitzki was topscorer met twintig punten. Ty Lawson was het meest trefzeker voor de formatie uit Denver met 27 punten.
'Hard werken'
''We zagen er uit als een stel oude trage mannen. Totaal niet in vorm. Dat is een slechte combinatie."
"Ik denk nog steeds dat dit team veel potentie heeft, maar we zullen hard moeten werken'', concludeerde Nowitzki.
Coach Rick Carlisle nam de schuld op zich. ''Ik ben de coach en het is mijn taak om er voor te zorgen dat iedereen er klaar voor is. Ik zal toch echt moeten gaan kijken waar dit fout is gegaan.''
Maar Nowitzki verwijt zijn trainer niets. ''We zijn een groep ervaren jongens. We moeten zelf er tegenaan gaan en moeten zorgen dat we de zaak kunnen omdraaien.''
Lakers
Ook de Los Angeles Lakers verloren hun tweede wedstrijd op rij. Sacramento Kings versloeg de Lakers met 100-91.
Het is voor het eerst sinds 2002 dat de ploeg uit Los Angeles de eerste twee wedstrijden van het seizoen verliest. In het openingsduel was Chicago Bulls te sterk.
Dinsdag wacht de ontmoeting met Utah Jazz.
De aan zijn pols geblesseerde Kobe Bryant kon de Lakers ondanks 29 punten niet naar de overwinning leiden.
In de slotfase kwamen de Lakers nog wel sterk terug, maar met acht punten in de laatste minuten stelden de Kings de winst veilig.