PSV gaat Champions League in na crisisweek, Ajax eindigt rampseizoen in stijl
PSV en Ajax aasden voorafgaand aan de laatste speelronde op de begeerde tweede plek. De Eindhovense club had in Alkmaar aan een punt voldoende. Bij verlies van PSV kon Ajax een plek klimmen, maar dan moesten de Amsterdammers winnen bij FC Twente.
PSV deed halverwege de tweede helft goede zaken tegen AZ met een doelpunt van Simons. De ploeg van interim-coach Fred Rutten kreeg vlak voor tijd een rake penalty van Jesper Karlsson om de oren. Anwar El Ghazi kreeg in blessuretijd zijn tweede gele kaart, maar daarna maakte Simons nog zijn tweede. Daarmee werd hij met negentien goals gedeeld topscorer van de Eredivisie, samen met Anastasios Douvikas (FC Utrecht).
Ajax koesterde bij rust nog hoop op de tweede plek door een 0-1-voorsprong in Enschede. Na rust gaf de ploeg van John Heitinga het helemaal weg. Manfred Ugalde en Julio Pleguezuelo maakten er snel 1-2 van, waarna Václav Cerný een kwartier voor tijd Ajax nog meer pijn deed.
Ajax moest in de slotfase nog vrezen voor een goal van AZ tegen PSV, waardoor de Amsterdammers zouden afzakken naar de vierde plek. De ploeg van Pascal Jansen verloor echter in blessuretijd en eindigt als vierde in de Eredivisie.
Eindstand top vier Eredivisie:
- 1. Feyenoord 34-82 (+51)
- 2. PSV 34-75 (+49)
- 3. Ajax 34-69 (+48)
- 4. AZ 34-67 (+33)

Simons opnieuw goudhaantje PSV
Assistent Rutten nam bij PSV de honneurs waar na het plotse vertrek van Ruud van Nistelrooij, die woensdag opstapte. De zestigjarige coach hield vast aan dezelfde elf namen die vorige week met 3-3 teleurstellend gelijkspeelden tegen sc Heerenveen.
PSV en AZ maakten er in de eerste helft geen spektakelstuk van. De belangrijkste redding kwam van PSV-keeper Walter Benítez op een inzet van Vangelis Pavlidis. PSV creëerde ook bijzonder weinig. Voor het eerst sinds januari 2021 lukte het de Eindhovense ploeg niet om in het eerste bedrijf minimaal één keer op doel te schieten.
Zoals zo vaak dit seizoen brak Simons de ban bij PSV. De aanvaller snelde na rust bij een counter naar het vijandelijke doel en schoot raak. AZ kwam vlak voor tijd langszij via Karlsson. Joey Veerman legde invaller Riechedly Bazoer neer in het zestienmetergebied, waarna de Zweed de strafschop verzilverde.
Vervolgens kreeg El Ghazi ook nog zijn tweede gele kaart, waardoor PSV met nog enkele minuten te gaan met tien man verder moest. AZ zocht naarstig naar de 2-1, wat een derde plek zou opleveren. Simons profiteerde van de geboden vrijheid bij de thuisploeg en maakte in de counter de winnende.
PSV sluit zodoende een chaotische week af. Van Nistelrooij stapte woensdag verrassend op, ondanks de winst van de KNVB-beker en de Johan Cruijff Schaal. De trainer trok zijn conclusies na onvrede over zijn functioneren bij zowel de technische staf als een deel van de spelersgroep. Het is afwachten wie Van Nistelrooij definitief gaat opvolgen bij PSV.

Ajax eindigt seizoen in mineur
Ajax moest winnen bij FC Twente om kans te houden op Champions League-voetbal, maar de formatie van Heitinga begon slecht in De Grolsch Veste. Door meerdere persoonlijke fouten bij Ajax kreeg Twente grote kansen, maar zonder succes. Michal Sadílek trof bijvoorbeeld het aluminium.
Dusan Tadic zorgde na een half uur voor de verrassende voorsprong voor Ajax. Brian Brobbey hield in zijn kenmerkende stijl zijn directe tegenstander van zich af en bediende zijn ploeggenoot. De Serviër scoorde vervolgens met een subtiele voetbeweging.
Meteen na rust ging het gruwelijk mis bij Ajax, mede door Edson Álvarez. De Mexicaan verspeelde de bal aan Joshua Brenet, die Ugalde bediende. Even later hief Álvarez buitenspel op bij een vrije trap, waarna Pleguezuelo binnenkopte. Doelman Gerónimo Rulli zag er niet overtuigend uit.
Cerný maakte twintig minuten voor tijd de rampmiddag voor Ajax compleet. De oud-Ajacied werd maar niet aangepakt door de verdedigers, waardoor hij op de rand van het strafschopgebied op prachtige wijze raak kon knallen. In de slotfase mocht de afzwaaiende clubicoon Wout Brama nog invallen bij Twente.
De nederlaag van Ajax past in een rampzalig seizoen. De ploeg werd snel uitgeschakeld in zowel de Champions League als Europa League, terwijl de bekerfinale werd verloren van PSV. Door de slechte resultaten moest trainer Alfred Schreuder in januari vertrekken, maar onder opvolger Heitinga was er geen verbetering zichtbaar. Het is nog onduidelijk wie volgend jaar de trainer van Ajax wordt.
NUjij: Uitgelichte reacties