
Bondscoach Frans vrouwenelftal stapt ondanks 'lastercampagne' vedettes niet op
Twee weken geleden maakten boegbeelden Wendie Renard, Kadidiatou Diani en Marie-Antoinette Katoto bekend dat ze onder Diacre niet meer voor Frankrijk uitkomen. De Franse voetbalbond (FFF) richtte daarna een werkgroep op om het conflict, waarvan de aard niet helemaal duidelijk is, op te lossen.
"Ik ben geschokt door het geweld en de leugens", zegt Diacre woensdag in een verklaring aan persbureau AP. "Mijn tegenstanders vallen mijn persoonlijke en professionele integriteit aan zonder zich met de waarheid bezig te houden."
De 48-jarige Française is niet van plan te stoppen als bondscoach. "Ik zal me niet laten beïnvloeden door deze lastercampagne, waarvan het enige doel een persoonlijke afrekening is. Ik zet me volledig in om mijn missie uit te voeren en boven alles Frankrijk trots te maken tijdens het komende WK."

Meerdere conflicten rond Diacre
Het is niet de eerste keer dat het onrustig is rond Diacre. Sinds haar aanstelling in 2017 zijn er meerdere conflicten rond de bondscoach geweest. Na de uitschakeling op het EK in haar debuutjaar nam ze de aanvoerdersband af van Renard, die geldt als de grootste Franse voetbalster aller tijden.
"Ik kan het huidige systeem, dat ver verwijderd is van de eisen voor het hoogste niveau, niet langer ondersteunen", zei Renard toen ze onlangs bekendmaakte niet langer onder Diacre voor Frankrijk uit te komen.
Volgens Franse media komt er donderdag duidelijkheid over de toekomst van Diacre bij de nationale ploeg. Naar verwachting trekt de werkgroep dan conclusies.
Frankrijk speelt op het WK van komende zomer in de groepsfase tegen Jamaica, Brazilië en Panama. Bij de voorgaande twee edities waren de kwartfinales het eindstation.