Lang en Meijer op rand van uitschakeling met Club Brugge tegen Benfica
In de eerste helft hielden de twee ploegen elkaar in bedwang, hoewel Benfica duidelijk de betere ploeg was. Nicolás Otamendi kon van dichtbij inkoppen, maar had het vizier te hoog gericht staan. Middenvelder Rafa Silva raakte de paal.
Brugge ontpopte zich in de groepsfase van het kampioenenbal nog tot sensatie, maar had het uiterst lastig met de Portugese ploeg van voormalig PSV-trainer Roger Schmidt. Basisspelers Noa Lang en Bjorn Meijer konden opgelucht ademhalen toen Silva nogmaals een kopkans liet liggen.
De Belgische thuisploeg dacht op slag van rust onverdiend op voorsprong te komen. Denis Odoi knikte de bal binnen, maar het feest in het Jan Breydelstadion ging niet door. De Belgisch-Ghanese rechtsback stond op het moment van afwerken nipt buitenspel.
Neres maakt tweede Benfica-goal
Ook na de onderbreking was Benfica de betere ploeg. In de 51e minuut werd dit overwicht omgezet in een voorsprong. De bal ging op de stip na een overtreding op Gonçalo Ramos en de strafschop werd onberispelijk via de onderkant van de lat binnengeknald door João Mário.
Brugge moest in de slotfase zelfs een tweede Portugese goal toestaan. David Neres ontfutselde Meijer de bal en kon ongehinderd op doelman Simon Mignolet af. De Braziliaanse oud-Ajacied faalde niet en schoof de bal in de verre hoek.
Zo wordt het voor de Belgische ploeg van trainer Scott Parker een uiterst lastige klus om de kwartfinales te bereiken. De return in Lissabon staat 7 maart op het programma.