
FC Groningen in gesprek met clubloze Willems over proefperiode
De 28-jarige Willems zit al sinds 1 september zonder club. Hij liet toen zijn contract bij Greuther Fürth ontbinden. De oud-speler van Sparta Rotterdam, PSV, Eintracht Frankfurt en Newcastle United degradeerde afgelopen seizoen met Greuther Fürth uit de Bundesliga.
De carrière van Willems kent de laatste jaren een neergaande lijn, na een spectaculair begin. De Rotterdammer brak door bij Sparta en verhuisde op zijn zeventiende naar PSV. Een jaar later was Willems basisspeler bij Oranje op het teleurstellend verlopen EK van 2012. Hij ging toen de boeken in als de jongste speler ooit op een EK, al is dat record inmiddels verbeterd.
De linksback werd met PSV twee keer kampioen en veroverde in 2018 met Frankfurt de Duitse beker. Zijn laatste interland dateert van 2016.

FC Groningen strijdt tegen degradatie
FC Groningen kan Willems mogelijk gebruiken in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Dennis van der Ree staat na 21 wedstrijden op de achttiende plaats, met evenveel punten als SC Cambuur. Zaterdag verloor FC Groningen met 6-0 van PSV, terwijl de club uit Leeuwarden een punt pakte bij NEC (0-0). Nummer 16 Emmen ging onderuit tegen Fortuna: 0-1.
De slechte resultaten hadden tot gevolg dat trainer Frank Wormuth werd ontslagen, waarna deze maand ook technisch directeur Mark-Jan Fledderus vertrok.
Eerder deze winter legde FC Groningen al Oliver Antman, Matej Chalus, Johan Hove, Elvis Manu, Aimar Sher en Mads Bech Sørensen vast.
Eredivisie-speelronde 21
- Vrijdag: AZ-Excelsior 5-0
- Zaterdag: NEC-Cambuur 0-0
- Zaterdag: PSV-FC Groningen 6-0
- Zaterdag: Emmen-Fortuna 0-1
- Zondag 12.15 uur: Sparta-Go Ahead
- Zondag 14.30 uur: Heerenveen-Feyenoord
- Zondag 14.30 uur: Vitesse-FC Utrecht
- Zondag 16.45 uur: Ajax-RKC Waalwijk
- Zondag 16.45 uur: Twente-Volendam