
FC Groningen-coach Van der Ree na veldbestorming: 'Kan teleurstelling begrijpen'
"Het mag niet, dat ze het veld oplopen", zei Van der Ree tegen ESPN. "Maar ik begrijp de teleurstelling en hun gedachte wel. Bij een club als deze verwacht je niet op de laatste plaats te staan."
Een groep van zo'n vijftien supporters betrad vijf minuten voor tijd het veld. Eén toeschouwer zwaaide met de cornervlag in de rondte. De groep probeerde de catacomben van de Euroborg te bereiken, maar werd daar tegengehouden. Het is onduidelijk of er arrestaties zijn verricht. De wedstrijd lag ongeveer een kwartier stil.
Op het moment dat de wedstrijd werd stilgelegd stond de 0-1-eindstand al op het scorebord. In de slotfase zorgde Daniel van Kaam er op spectaculaire wijze voor dat de ploeg van Sjors Ultee ging winnen. De middenvelder nam een hoge bal in één keer op zijn schoen en schoot tegendraads het winnende doelpunt tegen de touwen.

'We hebben vandaag ook goede dingen gedaan'
Door de nederlaag zakte Groningen naar de laatste plek in de Eredivisie. Dat kwam ook doordat FC Volendam in de Johan Cruijff ArenA gelijkspeelde tegen Ajax (1-1). De Volendammers hebben nu een punt meer dan Groningen.
FC Groningen neemt het zondag op tegen directe concurrent FC Volendam. "We moeten nu niet in de teleurstelling gaan zitten, maar juist onze rug rechten", zei Van der Ree.
"We moeten nu uithuilen en morgen weer scherp op de club komen. We hebben vandaag ook goede dingen gedaan. Er zijn nog veel wedstrijden te spelen. Zondag is direct een hele belangrijke."
Technisch directeur Mark-Jan Fledderus heeft vanwege het uitblijven van prestaties al langer te maken met flinke kritiek. FC Groningen, dat in november trainer Frank Wormuth ontsloeg, is bezig aan het slechtste seizoen sinds het in de zomer van 2000 promoveerde naar de Eredivisie.