Kameroen is van 9 januari tot en met 6 februari 2022 gastheer van de 33e editie van de Afrika Cup. Bekijk hier de uitslagen, de standen en het programma van het landentoernooi.

Op de Afrika Cup zijn er zes poules met ieder vier landen. De nummer een en twee van iedere groep plaatsen zich voor de achtste finales, net als de beste vier nummers drie. In de groepsfase stranden dus 8 van de 24 landen.

In totaal doen er liefst twaalf Eredivisie-spelers mee aan de Afrika Cup, onder wie Ajax-topscorer Sébastien Haller (Ivoorkust), zijn ploeggenoot André Onana (Kameroen) en PSV-middenvelder Ibrahim Sangaré (Ivoorkust).

Eredivisie-spelers op Afrika Cup

  • André Onana (Ajax/Kameroen)
  • Sébastien Haller (Ajax/Ivoorkust)
  • Ibrahim Sangaré (PSV/Ivoorkust)
  • Zakaria Aboukhlal (AZ/Marokko)
  • Ramiz Zerrouki (FC Twente/Algerije)
  • Lisandro Semedo (Fortuna Sittard/Kaapverdië)
  • Souffian El Karouani (NEC/Marokko)
  • Yacine Bourhane (Go Ahead Eagles/Comoren)
  • Saïd Bakari (RKC Waalwijk/Comoren)
  • Maduka Okoye (Sparta Rotterdam/Nigeria)
  • David Sambissa (SC Cambuur/Gabon)
  • Issa Kallon (SC Cambuur/Sierra Leone)

Programma en standen

Groep A

  • 1. Kameroen 3-7 (+4)
  • 2. Burkina Faso 3-4 (+0)
  • 3. Kaapverdië 3-4 (+0)
  • 4. Ethiopië 3-1 (-4)

9 januari, 17.00 uur: Kameroen-Burkina Faso 2-1
9 januari, 20.00 uur: Ethiopië-Kaapverdië 0-1
13 januari, 17.00 uur: Kameroen-Ethiopië 4-1
13 januari, 20.00 uur:
Kaapverdië-Burkina Faso 0-1
17 januari, 17.00 uur: Burkina Faso-Ethiopië 1-1
17 januari, 17.00 uur: Kaapverdië-Kameroen 1-1

Groep B

  • 1. Senegal 2-4 (+1)
  • 2. Guinee 2-4 (+1)
  • 3. Malawi 2-3 (+0)
  • 4. Zimbabwe 2-0 (-2)

10 januari, 14.00 uur: Senegal-Zimbabwe 1-0
10 januari, 17.00 uur: Guinee-Malawi 1-0
14 januari, 14.00 uur: Senegal-Guinee 0-0
14 januari, 17.00 uur:
Malawi-Zimbabwe 2-1
18 januari, 17.00 uur: Malawi-Senegal
18 januari, 17.00 uur: Zimbabwe-Guinee

Groep C

  • 1. Marokko 2-6 (+3)
  • 2. Gabon 2-4 (+1)
  • 3. Ghana 2-1 (-1)
  • 4. Comoren 2-0 (-3)

10 januari, 17.00 uur: Marokko-Ghana 1-0
10 januari, 20.00 uur: Comoren-Gabon 0-1
14 januari, 17.00 uur: Marokko-Comoren 2-0
14 januari, 20.00 uur:
Gabon-Ghana 1-1
18 januari, 20.00 uur: Gabon-Marokko
18 januari, 20.00 uur: Ghana-Comoren

Groep D

  • 1. Nigeria 2-6 (+3)
  • 2. Egypte 2-3 (+0)
  • 3. Guinee-Bissau 2-1 (-1)
  • 4. Soedan 2-1 (-2)

11 januari, 17.00 uur: Nigeria-Egypte 1-0
11 januari, 20.00 uur: Soedan-Guinee-Bissau 0-0
15 januari, 17.00 uur: Nigeria-Soedan 3-1
15 januari, 20.00 uur:
Guinee-Bissau-Egypte 0-1
19 januari, 20.00 uur: Egypte-Soedan
19 januari, 20.00 uur: Guinee-Bissau-Nigeria

Groep E

  • 1. Ivoorkust 2-4 (+1)
  • 2. Equatoriaal-Guinea 2-3 (+0)
  • 3. Sierra Leone 2-2 (+0)
  • 4. Algerije 2-1 (-1)

11 januari, 14.00 uur: Algerije-Sierra Leone 0-0
12 januari, 20.00 uur: Equatoriaal-Guinea-Ivoorkust 0-1
16 januari, 17.00 uur: Ivoorkust-Sierra Leone 2-2
16 januari, 20.00 uur:
Algerije-Equatoriaal-Guinea 0-1
20 januari, 17.00 uur: Ivoorkust-Algerije
20 januari, 17.00 uur: Sierra Leone-Equatoriaal-Guinea

Groep F

  • 1. Gambia 2-4 (+1)
  • 2. Mali 2-4 (+1)
  • 3. Tunesië 2-3 (+3)
  • 4. Mauritanië 2-0 (-5)

12 januari, 14.00 uur: Tunesië-Mali 0-1
12 januari, 17.00 uur: Mauritanië-Gambia 0-1
16 januari, 14.00 uur: Gambia-Mali 1-1
16 januari, 17.00 uur:
Tunesië-Mauritanië 4-0
20 januari, 20.00 uur: Gambia-Tunesië
20 januari, 20.00 uur: Mali-Mauritanië