Afgelopen! Sparta leek de eerste zege in acht wedstrijden al binnen te hebben, maar een strafschop van Michael de Leeuw zorgt in de laatste seconde voor de gelijkmaker voor Emmen: 1-1.
90+6' GOAL FC Emmen! 1-1
Michael de Leeuw benut de penalty en bezorgt Emmen in extremis nog een punt!
90+5' Strafschop FC Emmen!
De bal gaat op de stip! Emmen krijgt dus alsnog de kans om in de absolute slotfase nog een punt binnen te slepen.
90+5' Makkelie wordt zelf naar het scherm gestuurd om naar het moment te kijken.
90+4' Emmen claimt een penalty na vermeend hands van Auassar, maar Makkelie wil er niet aan. Nicolai Laursen krijgt bovendien geel voor protesteren. De VAR kijkt er nog wel naar.
90+2' Inmiddels is de extra tijd van vier minuten ingegaan en zijn er al bijna twee minuten verstreken. Emmen lijkt niet meer bij machte om de overwinning van Sparta nog in gevaar te brengen.
88' Kerim Frei komt vanaf de linkerkant naar binnen en vindt de ruimte voor het schot, maar wederom hoeft Okoye zich niet bovenmatig in te spannen om de bal tegen te houden.
84' Emmen moet steeds meer risico's nemen in de jacht op de gelijkmaker en dat levert logischerwijs aan de andere kant ruimte op voor Sparta. Daar profiteren de bezoekers bijna van, maar Gravenbergh komt net tekort bij een voorzet van Kharchouch
83' Peña streept een vrije trap ruim naast het doel. Emmen heeft inclusief extra tijd nog zo'n tien minuten om een gelijkmaker te forceren.
79' De vrije trap van Harroui eindigt in de muur, maar Sparta heeft de boel het afgelopen kwartier aardig onder controle. Emmen zal wat moeten verzinnen om nog tot een gelijkmaker te komen, want dat lijkt er steeds minder in te zitten.
77' Verrips komt uit zijn doel om een hoge dieptebal weg te werken, maar de doelman komt in botsing met zowel eigen verdediger Araujo als Sparta-invaller Danzell Gravenbergh. Het levert de doelman een gele kaart op en Sparta een vrije trap.
73' Prima vrije trap van Cavlan, maar Okoye duikt de bal uit de hoek.
72' Sparta lijkt weer op te krabbelen na een moeilijke fase. De ploeg van Henk Fraser heeft de laatste minuten een groter aandeel in het balbezit en meldt zich ook wat vaker voor het doel van Verrips.
70' Dubbele wissel aan de kant van Sparta. Deroy Duarte, het broertje van doelpuntenmaker Laros, en Reda Kharchouch komen in het veld voor Wouter Burger en Mario Engels.
60' Paal! De grootste kans voor Emmen in de tweede helft is voor Michael de Leeuw. Gladon houdt de bal goed bij zich en geeft mee aan De Leeuw, die in de korte hoek het houtwerk raakt. Vlak daarna waagt Peña een poging, die Okoye met moeite kan keren. De gelijkmaker hangt in deze fase in de lucht.
57' Emmen dringt meer en meer aan, maar Sparta houdt voorlopig zonder al te veel moeite stand. Doelman Okoye heeft in de tweede helft nog niet in actie hoeven te komen.
53' Emmen heeft na de goede kans voor Engels het initiatief in de wedstrijd weer overgenomen. Dat leidde tot een schietkansje voor Vlak, maar hij produceerde slechts een afzwaaier.
47' Meteen na rust krijgt Mario Engels de kans om de voorsprong voor Sparta te verdubbelen, maar de Duitser stuit na een goed balletje van Abdou Harroui van dichtbij op Verrips.
46' Aftrap tweede helft! Emmen moet in de tweede helft scoren en brengt daarvoor Paul Gladon in de ploeg. Adzić is achtergebleven in de kleedkamer.
Rust! Emmen en Sparta leken na een weinig enerverende eerste helft doelpuntloos de kleedkamer in te gaan, maar vlak voor rust zette Laros Duarte, met hulp van doelman Verrips, Sparta op 0-1.
43' GOAL Sparta! 0-1
Werkelijk uit het niets komt Sparta op voorsprong. Duarte haalt van grote afstand maar eens uit. Het lijkt een makkelijke prooi voor Verrips, maar de doelman gaat pijnlijk in de fout en ziet de bal tergend langzaam over de doellijn rollen.
40' We kunnen eindelijk weer een doelpoging noteren. Jari Vlak kan vanaf een meter of twintig uithalen, maar Sparta-doelman Maduka Okoye heeft weinig moeite met de doelpoging van de middenvelder.
37' Emmen probeert wel aan te dringen, maar Sparta geeft weinig weg. Dat is voor een deel de verdienste van Tom Beugelsdijk, die veel weghaalt bij de Spartanen achterin.
28' De openingsfase was nog wel aardig, maar er zijn nu al een tijdje geen gevaarlijke momenten meer geweest op De Oude Meerdijk. Emmen heeft wel het meeste balbezit, maar heeft na die opgelegde kans voor Adzić in de beginfase weinig kunnen creëren.
17' Een slim overstapje van Engels levert Abels een vrije schietkans op, maar de rechtsback van Sparta schiet ruim over.
10' De eerste paar minuten waren duidelijk voor Emmen, maar Sparta komt beter in de wedstrijd. Laros Duarte krijgt na een variant bij een vrije trap de eerste mogelijkheid voor de bezoekers, maar schiet recht op doelman Michael Verrips.
5' De eerste grote kans van de wedstrijd is voor de thuisploeg. Na een prima aanval legt Glenn Bijl de bal terug op Luka Adzić. Die moet eigenlijk scoren, maar jaagt de bal wild over het doel.
1' Aftrap! FC Emmen en Sparta trappen speelronde 25 in de Eredivisie af. Kan Emmen de zegereeks voortzetten en weer dichter bij handhaving komen, of kan Sparta een einde maken aan een reeks van zeven wedstrijden zonder overwinning?
De resultaten de laatste weken geven Emmen weer hoop op handhaving, maar de geschiedenis spreekt nog altijd in het nadeel van de hekkensluiter. Emmen staat op 12 punten uit 24 wedstrijden, en het kwam slechts één keer voor dat een ploeg met zo'n laag aantal punten zich alsnog handhaafde in de Eredivisie. Dat was RKC Waalwijk, in het seizoen 1998/1999. Ook de Waalwijkers verzamelden toen 12 punten uit de eerste 24 wedstrijden.
Opstelling! Henk Fraser heeft ingegrepen bij Sparta. De trainer laat zijn ploeg vanavond in een 4-4-2-formatie spelen. Dat betekent dat er op het middenveld een plekje vrij komt voor Feyenoord-huurling Wouter Burger. Lennart Thy is naar de bank verwezen. Daar zit ook Danzell Gravenbergh, hij wordt vervangen door Mario Engels.
Opstelling Sparta: Okoye; Abels, Vriends, Beugelsdijk, Meijers; Auassar, Burger, Duarte, Harroui; Thy, Engels
Opstelling! Bij de thuisploeg zijn er weinig verrassingen in de basiself. Lucas Bernadou is weer hersteld van een blessure en start weer op het middenveld. Dat gaat ten koste van Hilal Ben Moussa.
Opstelling FC Emmen: Verrips; Bijl, Araujo, Bakker, Cavlan; Bernadou, Vlak; Frei, Peña, Adzić; De Leeuw