Logo NU.nlNU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • NUfolder
    • NUshop
    • Tickets
Dinsdag 30 mei 2023 | Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
Mohamed Ihattaren

Ihattaren stelt keuze voor interlandloopbaan uit vanwege zieke vader

Door NU.nl/Jeroen Bijma

22 sep 2019 om 20:46Update: 4 jaar geleden
nujij comment19 reacties
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail
Mohamed Ihattaren maakt voorlopig geen keuze voor zijn interlandloopbaan. De pas zeventienjarige middenvelder van PSV, die kan kiezen tussen het Nederlands en het Marokkaans elftal, wil de komende periode eerst zoveel tijd als mogelijk doorbrengen met zijn zieke vader.

"Ik ga geen keuze maken zolang mijn vader ziek is. Tijdens de interlandperiodes ben ik een paar dagen vrij en die wil ik dan graag doorbrengen met hem. Dat vind ik voor nu het belangrijkste. Familie staat voor mij op één. Ik wil geen spijt hebben achteraf", zei Ihattaren zondag na de topper in eigen huis tegen Ajax (1-1).

De middenvelder wordt begeerd door zowel de Nederlandse als de Marokkaanse voetbalbond. Hij kwam tot nu toe uit voor bijna alle vertegenwoordigde jeugdelftallen van Oranje, maar omdat die interlands niet bindend zijn, mag hij nog zijn opwachting maken voor Marokko.

De linksbenige spelmaker behoorde vorige maand nog tot de voorselectie van Marokko maar ontbrak in de definitieve selectie voor twee oefenwedstrijden. Hij werd een paar dagen later op eigen verzoek niet opgenomen in de definitieve selectie van Jong Oranje voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Jong Cyprus (5-1).

Foto: Pro Shots

Mohamed Ihattaren in een onderonsje met Hakim Ziyech, die het Marokkaans elftal de voorkeur gaf boven het Nederlands elftal. (Foto: Pro Shots)

'Als je het opneemt tegen Ajax wil je de beste zijn'

Ihattaren was een van de uitblinkers aan de kant van PSV tegen Ajax. Hij strooide met fraaie individuele acties en passes en was ook een paar keer dicht bij een doelpunt, maar zijn afstandsschoten werden óf gered door doelman André Onana óf geblokt door een van de verdedigers van Ajax.

"Als ik voor mezelf mag spreken, was het top. Het was mijn eerste topper en ik heb lekker gespeeld. Ik ben trots. Alleen jammer van de uitslag", aldus Ihattaren, die Ajax halverwege de tweede helft op voorsprong zag komen via Quincy Promes en met goed drukzetten een belangrijke rol speelde bij de late gelijkmaker van Donyell Malen.

"Ik was niet echt zenuwachtig, alleen misschien wat gezonde spanning. Ik had er vooral heel veel zin in. Als je het opneemt tegen Ajax, zoals ik in het verleden al vaak heb gedaan in de jeugd, wil je gewoon de beste zijn. Dat probeerde ik vandaag en ik denk dat het wel lekker ging."

Ihattaren werd begin dit seizoen door trainer Mark van Bommel vooral opgesteld als buitenspeler, maar fungeert de laatste weken als nummer 10. Hij heeft daar voorlopig het meeste rendement - hij leverde donderdag tegen Sporting CP nog een perfecte assist - maar heeft geen voorkeur voor een van de twee posities.

"Het maakt mij niet uit. Iedereen bij ons in de voorhoede, Bruma, Bergwijn, Malen en ik, heeft heel veel techniek. Dan maakt het ook niet uit waar je staat. Ik heb in aanvallend opzicht de vrijheid om te doen wat ik wil. Dat is wel fijn. Als je wordt opgesteld door de trainer, dan moet je er gewoon staan. Dan doet leeftijd er niet toe."

Bekijk het programma, de uitslagen en de stand in de Eredivisie

Eerder

  • 22 sep 2019 om 18:37
    Tegenvallende topper tussen PSV en Ajax levert geen winnaar op
    Tegenvallende topper tussen PSV en Ajax levert geen winnaar op
  • 22 sep 2019 om 19:02
    PSV-trainer Van Bommel blij dat dubbele wissel goed uitpakte in topper
    PSV-trainer Van Bommel blij dat dubbele wissel goed uitpakte in topper
  • 22 sep 2019 om 19:24
    Ten Hag baalt ervan dat Ajax zege op PSV weggaf door 'domme fout'
    Ten Hag baalt ervan dat Ajax zege op PSV weggaf door 'domme fout'
Beeld: Pro Shots
nujij comment19 reacties
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail

Lees meer over:

PSVOranjeVoetbal

NUjij: Uitgelichte reacties

Shancas22
23 sep 2019 om 13:49
In Nederland heeft een Nederlandse voetballer met dubbele paspoort nu eenmaal de keuze om tussen 2 landen te kiezen waarvoor hij wil spelen, tuurlijk is het top als er voor oranje gekozen wordt maar het is nu eenmaal wettelijk geaccepteerd en mogen er wat van vinden uiteraard maar de keuze ligt bij de voetballer en zo makkelijk is het niet om bij oranje te komen dus ergens snap ik de keuze wel van degene die moet kiezen als hij niet voor oranje kiest maar van bijv Marokko!
Respect: 👍 1Reacties: 💬 0
Reageer
Helikopter
23 sep 2019 om 08:07
Ik snap de twijfel van deze jongen(s) en vindt het standpunt van veel Nederlanders die dat bekritiseren toch wat hypocriet. Als deze jongen niet zoveel talent had, dan zou hij net zoals vele Marokkaanse jongens vaak geweigerd worden in clubs en cafés en bovendien veel minder snel een stage- of werkplek vinden in het bedrijfsleven. Bovendien vinden veel autochtone Nederlanders het blijkbaar normaal dat een politicus hier mag roepen dat we minder Marokkanen willen en dat hij daar voor gaat zorgen. En als het ons dan uitkomt, dan eisen wij ineens loyaliteit van deze groep jongeren. Ik hoop van harte dat deze getalenteerde jongen voor Nederland kiest, maar nogmaals, ik snap zijn twijfel.
Respect: 👍 6Reacties: 💬 6
Reageer
nujij commentBekijk alle reacties


Aanbevolen artikelen


NUjij-reacties

nujij comment19 reacties

Net binnen

  • 16:00
    NCTV ziet terroristische dreiging toenemen, maar dreigingsniveau blijft hetzelfde
  • 15:51
    Oud-vriendin Rachel Hazes wil documenten niet teruggeven en gaat in beroep
  • 15:47
    Arantxa Rus verliest voor zesde keer op rij in eerste ronde Roland Garros
  • 15:34
    VideoHelikopter filmt auto op Amerikaans strand na roekeloze actie

Meest gelezen

  • 1
    Algemeen directeur Van der Sar stapt op bij Ajax na rampzalig seizoen
  • 2
    Automobilisten op veerboot mee terug naar Ameland door probleem autobrug
  • 3
    Drones blijven neerregenen op Kyiv, ook mogelijke droneaanval op Moskou
  • 4
    Aziatische hoornaar is nu in bijna heel Nederland te vinden
  • 5
    Eeuwenoud medicijn tegen jicht kan patiënten met artrose mogelijk helpen


Nieuwsvideo's

  • Vlammen slaan uit decor tijdens show in de Efteling
    Vlammen slaan uit decor tijdens show in de Efteling
  • Beelden tonen mogelijke droneaanval op Moskou
    Beelden tonen mogelijke droneaanval op Moskou
  • Trailer met kermisattractie zwartgeblakerd na brand op A12
    Trailer met kermisattractie zwartgeblakerd na brand op A12
  • Bus ligt op de kop in Himalaya na dodelijke val van brug
    Bus ligt op de kop in Himalaya na dodelijke val van brug

  • Voorpagina
  • Economie
  • Sport
  • Media en cultuur
  • Overig
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Privacy en cookiebeleid
    • Adverteren
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker
    • Privacy instellingen
  • Over NU.nl
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy en cookiebeleid
  • Adverteren
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker
  • Privacy instellingen

Volg ons op:

©2023 DPG Media B.V. – alle rechten voorbehouden