
Ferguson voor dertiende keer kampioen met Manchester United
Met het halen van Robin van Persie afgelopen zomer legde de Schotse manager wellicht de basis voor het hernieuwde succes. De Oranje-international is tot dusver met 24 doelpunten verantwoordelijk voor bijna een derde van de totale productie van United (78).
Ferguson is vanaf 1986 manager bij ManUnited, maar kende ondanks een inmiddels imponerende prijzenkast een stroef begin in Manchester.
In zijn eerste jaren eindigde 'Fergie' tweemaal als elfde in de Premier League, maar inmiddels is United onder zijn leiding de meest succesvolle club van Engeland.
Voor Ferguson was het op zijn oude dag een relatief rustig kampioenschap. Vergeleken met vorig jaar, toen op een bloedstollende slotdag aartsrivaal en stadgenoot Manchester City op miraculeuze wijze de landstitel won, is de spanning in deze competitie beduidend minder.
De immer nerveus kauwgom kauwende coach zal niet vaak rustiger op de bank hebben gezeten dan tijdens dit seizoen. Ook maandag deelde hij nog handtekeningen uit toen het beginsignaal al had geklonken.
United werd door de thuisoverwinning op Aston Villa (3-0) vier speelrondes voor het einde al kampioen, met een niet meer te overbruggen voorsprong van zestien punten op (uittredend titelhouder) Manchester City. Alleen in het seizoen 1999-2000 kreeg het hart van Ferguson minder te verduren. Destijds werd United met achttien punten verschil kampioen.
Record
''De manier waarop we de titel vorig jaar verloren en het feit dat City kampioen werd, is dit seizoen zeker een prikkel geweest. Ik ben onder de indruk van hoe mijn spelers hun focus hebben behouden. We hebben heel constant gepresteerd'', blikte Ferguson terug.
United, dat nu op 84 punten staat, kan ook het record in de Premier League nog verbreken. Chelsea kwam uit op 95 in 2005. ''Dat zullen de jongens zeker niet vergeten.''