Vooruitblik Touretappe 20: 'Op een klimmetje na is het zo goed als vlak'

In de twintigste etappe van de Tour de France staat er een individuele tijdrit op het programma. De renners moeten zaterdag 22,5 kilometer van en naar Marseille afleggen.

Etappe 20: Marseille – Marseille
Individuele tijdrit 23 kilometer

5 grootste kanshebbers voor dagzege: Tony Martin (Katusha-Alpecin), Chris Froome (Team Sky), Primoz Roglic (Lotto-Jumbo), Jonathan Castroviejo (Movistar) en Vasil Kiryienka (Team Sky).

Tristan Hoffman, ploegleider van Bahrain Merida, over de twintigste etappe: "Het is duidelijk dat de organisatie het koersverloop van vorig jaar in het achterhoofd heeft gehouden bij het uitstippelen van de nieuwe route. Froome maakte in 2016 het grootste verschil in de twee tijdritten en daardoor was de strijd om de gele trui al vroeg beslist. Door deze tweede individuele tijdrit laat in de ronde te plannen, willen ze het iets spannender houden."

"Ik vraag me alleen af of het verschil uit gaat maken. Op een klein klimmetje na is het parcours zo goed als vlak. Gezien de afstand zal deze tijdrit geen al te grote tijdverschillen opleveren. Hierna gaan we het vliegtuig in en is het op naar Parijs."

Starttijden Nederlanders, kanshebbers en top tien

13.51 uur: Tom Leezer (Lotto-Jumbo)
13.59: Albert Timmer (Sunweb)
14.00: Dylan Groenewegen (Lotto-Jumbo)
14.09: Ramon Sinkeldam (Sunweb)
14.17: Roy Curvers (Sunweb)
14.26: Mike Teunissen (Sunweb)
14.43: Vasil Kiryienka (Sky)
14.56: Tony Martin (Katusha-Alpecin)
15.17: Stefan Küng (BMC)
15.19: Dylan van Baarle (Cannondale-Drapac)
15.20: Edvald Boasson Hagen (Dimension Data)
15.23: Maurits Lammertink (Katusha-Alpecin)
15.27: Koen de Kort (Trek-Segafredo)
15.32: Laurens Ten Dam (Sunweb)
15.37: Jonathan Castroviejo (Movistar)
15.39: Michal Kwiatkowski (Sky)
15.57: Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert)
15.59: Primoz Roglic (Lotto-Jumbo)
16.32: Bauke Mollema (Trek-Segafredo)
16.46: Alberto Contador (Trek-Segafredo)
16.48: Warren Barguil (Sunweb)
16.50: Louis Meintjes (UAE Emirates)
16.52: Simon Yates (Orica-Scott)
16.54: Daniel Martin (Quick-Step Floors)
16.56: Fabio Aru (Astana)
16.58: Mikel Landa (Sky)
17.00: Rigoberto Urán (Cannondale-Drapac)
17.02: Romain Bardet (AG2R La Mondiale)
17.04: Chris Froome (Sky)

Lees meer over:
Tip de redactie