Logo NU.nlNU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • NUfolder
    • NUshop
    • Tickets
Dinsdag 30 mei 2023 | Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
The Voice of Holland 5

Oud-kandidaten The Voice kregen te maken met seksuele opmerkingen

Door NU.nl/ANP

17 jan 2022 om 11:39Update: een jaar geleden
nujij comment1.4K reacties
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail
Een aantal oud-kandidaten van The voice of Holland zegt achter de schermen te maken hebben gekregen met seksueel getinte opmerkingen en zogenaamde grappen. Ze vertellen aan de Volkskrant dat de opmerkingen afkomstig waren van onder anderen Jeroen Rietbergen, die afgelopen weekend zijn werkzaamheden bij het programma neerlegde.

Volg het nieuws rond The voice of Holland

Krijg meldingen bij nieuwe ontwikkelingen

Vijf oud-kandidaten vertellen in de krant dat er bij het programma seksueel getinte opmerkingen tegen kandidaten werden gemaakt. Veel van hen lachten de grappen weg, omdat ze bang waren dat het hun deelname aan het programma zou kunnen beïnvloeden. Drie van hen noemen Rietbergen, de voormalige bandleider bij het programma.

De 31-jarige Kirsten Berkx werd in 2017 achtste in het programma. Vlak voor de opnames had ze een soort pyjama aan, vertelt ze. "Ik weet nog dat ik door de gang liep en dat Jeroen achter me stond, er was verder niemand. 'Wat heb jij een geil broekje aan', zei hij." Niemand zou hebben gedurfd iets van zijn opmerkingen te zeggen, meent Berkx. "Want Rietbergen is een machtige man. Hij is de fucking zwager van John de Mol, de baas van alles."

Praat mee op NUjij

  • Heb jij ooit meegedaan aan een talentenjacht en herken jij je in dit geschetste beeld? We zijn erg benieuwd naar je ervaringen. Deel ze op ons reactieplatform NUjij, of stuur een mail naar nujij@nu.nl

Niet alleen Rietbergen maakte seksueel getinte opmerkingen

Volgens Nienke Wijnhoven, die in 2018 op negentienjarige leeftijd derde werd, gingen er al verhalen over Rietbergen rond. Een andere oud-kandidaat die toentertijd achttien jaar was, maar die liever anoniem blijft, zegt dat Rietbergen haar tijdens een repetitie vroeg ergens anders te gaan staan zodat hij "naar haar kont kon blijven kijken".

Niet alleen Rietbergen maakte seksueel getinte grappen, meent de vrouw. Uitspraken als "daar krijg ik een stijve van" zouden vaker worden gedaan. De vrouw is wel positief over andere kandidaten en coaches, zo ook over Marco Borsato, die eerder in opspraak raakte.

  • Dit weten we tot nu toe over de misstanden bij The Voice
    Zie ookDit weten we tot nu toe over de misstanden bij The Voice

Advocaat Peter Plasman, de woordvoerder van Rietbergen, bracht zaterdag al de verklaring naar buiten dat de pianist erkent dat hij relaties van "seksuele aard" heeft gehad met vrouwen die betrokken waren bij The voice of Holland. Ook heeft Rietbergen seksueel getinte berichten uitgewisseld en bevestigde hij per direct te stoppen met zijn medewerking aan alle The Voice-programma's.

Zaterdag werd bekend dat The voice of Holland voorlopig niet wordt uitgezonden vanwege berichten rondom mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag en machtsmisbruik. Een van de coaches, Anouk, meldde zondag te stoppen bij het programma. Tegen coach Ali B is aangifte gedaan, naar verluidt door een oud-kandidaat.

Beeld: Danny van den Berg
nujij comment1.4K reacties
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail

NUjij: Uitgelichte reacties

NederlanderinZweden
17 jan 2022 om 13:54
Tijd dat BN’ers wat training proberen te krijgen over hoe ze om moeten gaan met hun machtspositie. Net als mensen met een hoge functie in het bedrijfsleven. Zodra er tegen je op wordt gekeken brengt dat een bepaalde verantwoordelijkheid met zich mee die blijkbaar niet beseft word door velen.
Respect: 👍 55Reacties: 💬 9
Reageer
Parameter
17 jan 2022 om 13:40
Mensen, het is niet onschuldig als een man van veertig seksueel getinte opmerkingen maakt tegen een tiener. Natuurlijk zegt die niets terug, dat betekent niet dat zij verantwoordelijkheid draagt. Maak gewoon geen opmerkingen over het lichaam van iemand anders dan je partner, het is heus niet moeilijk.
Respect: 👍 107Reacties: 💬 10
Reageer
nujij commentBekijk alle reacties


Aanbevolen artikelen


NUjij-reacties

nujij comment1.4K reacties

Net binnen

  • 10:55
    Venus Williams (42) doet mee in Rosmalen en speelt voor het eerst in Nederland
  • 10:39
    VideoScorebord begint te roken nadat honkbal tegen scherm vliegt in VS
  • 10:18
    Rvc-voorzitter Eringa: 'We wilden graag dat Van der Sar bij Ajax zou blijven'
  • 10:07
    Japan mag huwelijk tussen partners van hetzelfde geslacht niet verbieden

Meest gelezen

  • 1
    OverzichtRusland raakt Oekraïense militaire doelwitten en panden in Kyiv
  • 2
    Automobilisten op veerboot mee terug naar Ameland door probleem autobrug
  • 3
    Derde verdachte opgepakt voor dodelijke steekpartij op festival in Amsterdam
  • 4
    Speelsters Ajax spraken met directie over afblazen huldiging: 'Dit was niet goed'
  • 5
    Drones blijven neerregenen op Kyiv, ook mogelijke droneaanval op Moskou


Nieuwsvideo's

  • Scorebord begint te roken nadat honkbal tegen scherm vliegt in VS
    Scorebord begint te roken nadat honkbal tegen scherm vliegt in VS
  • Zo ontstaat een spookfile
    Zo ontstaat een spookfile
  • Sheriff bevrijdt beer op ingenieuze wijze uit auto in VS
    Sheriff bevrijdt beer op ingenieuze wijze uit auto in VS
  • Automobilisten zitten uren vast op veerboot in Friese haven
    Automobilisten zitten uren vast op veerboot in Friese haven

  • Voorpagina
  • Economie
  • Sport
  • Media en cultuur
  • Overig
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Privacy en cookiebeleid
    • Adverteren
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker
    • Privacy instellingen
  • Over NU.nl
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy en cookiebeleid
  • Adverteren
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker
  • Privacy instellingen

Volg ons op:

©2023 DPG Media B.V. – alle rechten voorbehouden