
Nieuwe Charlie Hebdo donderdag te koop in Nederland
Dat zei directeur Eric Willems van media- en uitgeefconcern Audax dinsdag.
Hij kon niet zeggen waar het satirische blad komt te liggen. "Daar doen wij nooit uitspraken over."
Maandag liet tijdschriftendistributeur Betapress weten dat er zo'n vijfhonderd exemplaren van Charlie Hebdo naar ons land komen, verspreid over zestig tot tachtig verdeelpunten. Het blad verschijnt in de Franse versie.
De nieuwe editie komt woensdag uit in een oplage van drie miljoen, tegen ongeveer 70.000 normaal.
Amsterdam
Bij de Amsterdamse boekhandel Athenaeum is de vraag naar Charlie Hebdo groot, maar het is nog steeds niet duidelijk of het blad in de winkel verkrijgbaar zal zijn. ''We bellen elke twee uur met de leverancier'', zei een medewerker.
Al ruim vijfhonderd mensen belden naar de winkel om alvast een exemplaar te reserveren. Daarop kondigde de boekhandel dinsdagmiddag een 'bestel-stop' af. ''We weten nog steeds niet of we hem überhaupt krijgen, en als dat al zo is zullen het er zeker geen vijfhonderd zijn.''