
Vader van Djokovic volgt rest van Australian Open thuis na rel met Poetin-vlag
Na de kwartfinalepartij van Djokovic tegen de Rus Andrey Rublev scandeerde een groepje fans vlak buiten de Rod Laver Arena de naam van Rusland, Servië en Poetin. Daarbij werd onder meer een vlag met de afbeelding van de Russische president getoond.
Later verschenen beelden waarop Srdjan Djokovic poseert met de man die de vlag van Poetin vasthoudt. Het kwam hem op veel kritiek te staan. Onder anderen de Oekraïense ambassadeur in Australië had er geen goed woord voor over en vroeg om de 62-jarige Djokovic te weren van het toernooi.
"Het was nooit mijn bedoeling om voor zo'n verstoring te zorgen. Mijn familie heeft de ellende van een oorlog ook meegemaakt en we hopen enkel en alleen op vrede", zei de vader van de tennisser over de video waarop hij met een Poetin-vlag te zien is.
"De halve finale van vanavond zal niet verstoord worden voor mijn zoon of de andere speler. Ik heb ervoor gekozen de wedstrijd thuis te bekijken. Ik hoop op een goede wedstrijd en zal, zoals altijd, juichen voor mijn zoon."
Novak Djokovic versloeg zonder de steun van zijn vader de Amerikaan Tommy Paul in de halve finale. In de eindstrijd treft hij Stéfanos Tsitsipás. Als Djokovic de Australian Open wint, evenaart hij recordhouder Rafael Nadal met 22 Grand Slam-titels.
