
Serena Williams verrassend onderuit bij rentree in duizendste WTA-partij
Williams, die voor het eerst sinds februari in actie kwam en haar duizendste WTA-partij speelde, moest in twee sets buigen voor de nummer 44 van de wereld. Het werd 7-6 (6) en 7-5.
In de aanloop naar het toernooi van Rome, waar Williams in de openingsronde een bye had, liet de Amerikaanse nog weten zich erg goed te voelen na "een paar heel intense trainingsweken". Na haar uitschakeling op de Australian Open in februari bleef ze aan de kant wegens onder meer een kaakoperatie.
Voor Williams was het toernooi in Rome een belangrijke test in de aanloop naar Roland Garros, dat eind deze maand begint. Op het gravel van Parijs wil ze een nieuwe gooi doen naar een 24e Grand Slam-titel, waarmee ze recordhoudster Margaret Court zou evenaren.
"Ik heb er heel veel zin in om weer op een Grand Slam-toernooi te spelen", zei ze er deze week over. "Ik ben er klaar voor. Het is goed en tegelijkertijd ook moeilijk om een frisse start te maken."

Blessure voor Halep, ook Osaka al klaar in Rome
Het toernooi in Rome raakte woensdag met Simona Halep en Naomi Osaka ook al twee andere grote namen kwijt. Titelverdediger Halep leidde met 6-1 en 3-3 tegen Angelique Kerber toen ze last kreeg van haar linkerkuit.
De Roemeense werd na een behandeling huilend afgevoerd, blijkt een scheurtje in haar spier te hebben en is een twijfelgeval voor Roland Garros. Donderdag verwacht ze meer duidelijkheid.
Osaka moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Jessica Pegula: 7-6 (2) en 6-2. De nummer twee van de wereld en viervoudig Grand Slam-winnares werd onlangs in Madrid ook al in de tweede ronde uitgeschakeld. Osaka staat niet bekend als gravelspecialist: ze pakte al haar zeven titels op hardcourt en kwam op Roland Garros nooit voorbij de derde ronde.
Het grootste deel van de wereldtop is aanwezig bij het toernooi in Rome. Kiki Bertens is absent vanwege achillespeesklachten.