
Wawrinka: 'Federer stuurde sms'je'
''Hij heeft me meteen na de wedstrijd een sms gestuurd om me te feliciteren'', zei Wawrinka na zijn indrukwekkende winst op de Schotse titelverdediger.
Waar Federer in New York wederom vroeg werd uitgeschakeld, haalde Wawrinka voor het eerst de halve finales. Bij de US Open stapt hij eindelijk eens uit de schaduw van zijn succesvolle vriend.
''Ik ben hem erg dankbaar, omdat hij me veel geholpen heeft'', aldus Wawrinka, die toch ook zelfbewust naar zijn eigen progressie keek. ''Dit moment komt me toe.''
Wawrinka moet voor zijn eerste finaleplaats afrekenen met Novak Djokovic. Bij de Australian Open in januari gaf hij in de vierde ronde een riante uitgangspositie uit handen, om vervolgens met 12-10 in de vijfde set ten onder te gaan.
''Dat was een sleutelmoment voor dit seizoen. Het was een hard verlies, maar toch was ik tevreden met die wedstrijd omdat mijn niveau hoger dan ooit was'', blikte Wawrinka terug.
Norman
Hij zocht een aantal maanden na die partij de samenwerking met de Zweedse oud-prof Magnus Norman en maakte vervolgens zijn rentree in de top tien van de wereldranglijst.
Bovendien won hij na 2,5 jaar weer eens een ATP-toernooi en stond hij voor het eerst sinds 2008 in de finale van een Masterstoernooi. ''Het moge duidelijk zijn dat hij een erg goede coach is'', aldus Wawrinka.