
Vrouwen klagen Apple aan vanwege stalking via AirTag-trackers
Twee vrouwen eisen een schadevergoeding van Apple omdat hun ex-partners hen konden volgen met behulp van AirTag-trackers, meldt Bloomberg. Volgens de aanklacht heeft Apple een onveilig product op de markt gebracht.
De rechtszaak is maandag aangespannen bij de rechtbank van San Francisco. In de aanklacht stellen de vrouwen dat de beveiligingsmaatregelen die Apple heeft genomen ontoereikend zijn. Beide vrouwen eisen daarom een schadevergoeding van Apple.
De ex-partner van een van de aanklagers zou een AirTag-tracker hebben verstopt in de wielkast van haar auto. Daardoor kon de man achterhalen waar de vrouw naartoe was verhuisd.
De andere vrouw stelt dat haar ex-partner een AirTag in de rugzak van hun kind had gestopt. Zo kon ook hij achterhalen waar zijn ex-partner verbleef.
Apple nam eerder al maatregelen tegen stalkgedrag
AirTags zijn bluetoothtrackers waarmee verloren spullen terug te vinden zijn via een gekoppelde iPhone. Als de eigenaar bijvoorbeeld sleutels verliest, kunnen andere iPhones in de buurt contact maken en de locatie doorsturen.
Experts waren bang dat hiermee ook mensen gestalkt konden worden, door bijvoorbeeld een AirTag in een jas of tas te stoppen. Om dat te voorkomen heeft Apple vorig jaar al maatregelen genomen.
Als de AirTag enige tijd geen verbinding meer heeft gehad met de gekoppelde iPhone, gaat de tracker geluid maken. Op die manier zou een persoon erachter kunnen komen als iemand stiekem een AirTag heeft verstopt.
Sinds eind vorig jaar is er ook een Android-app. Hiermee kunnen Android-gebruikers een melding ontvangen als er een AirTag met hen meereist die niet van hen is.