Finland strikt 5.300 buitenlandse techneuten met gratis verblijf en paspoort
Een Fins initiatief om mensen met een technische achtergrond naar Finland te lokken heeft in één maand ruim 5.300 aanmeldingen opgeleverd. Voor de belangstellenden wordt alles geregeld, van documentatie tot het verblijf, zodat zij negentig dagen ongestoord het leven in Finland kunnen uitproberen.
Finland telt nog geen 35.000 besmettingen, terwijl het aantal doden net de vijfhonderd is gepasseerd. Medio november was Finland volgens het European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) het enige land dat de uitbraak van COVID-19 enigszins onder controle had.
Organisator noemt initiatief noodzakelijk door groeiende techsector
De 5.300 gegadigden gaan een proefperiode van drie maanden in, waarin hun kwaliteiten getest worden. Mochten zij aan Finse standaarden voldoen én zelf willen blijven, dan wordt voor hen ook een permanent verblijf en noodzakelijke documentatie geregeld, terwijl kinderen op ideale scholen geplaatst worden. Vanwege de coronapandemie wordt voor iedere persoon ook een thuiswerkplek ingericht.
Een groot onderzoek van de Verenigde Naties concludeert al meerdere jaren op rij dat in Finland de meest gelukkige mensen ter wereld leven. Nederland eindigde vorig jaar als vijfde op die lijst, de hoogste positie tot dusver.
