Logo NU.nlNU.nl
  • Voorpagina
  • Net binnen
  • Populair
  • Algemeen
  • Economie
  • Sport
  • Media en Cultuur
  • Achterklap
  • Shop
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • NUfolder
    • NUshop
    • Tickets
Zaterdag 10 juni 2023 | Het laatste nieuws het eerst op NU.nl
Muis laptop computeren

Maastricht University verklaart online examen van 1.200 studenten ongeldig

Door NU.nl

22 jun 2020 om 15:47Update: 3 jaar geleden
nujij comment125 reacties
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail
Maastricht University heeft een online afgenomen examen van twaalfhonderd studenten ongeldig verklaard, omdat achteraf bleek dat er iets fout is gegaan en er werd afgekeken, meldt de universiteit in een mail aan studenten die NU.nl heeft ingezien.

Het examen Quantitative Methods 2 werd op 12 juni afgenomen. Dat gebeurde online, omdat studenten vanwege het coronavirus nog vanuit huis studeren.

Tijdens het examen golden strenge tijdslimieten om te voorkomen dat studenten online informatie konden opzoeken. Daarnaast moest de volgorde van de vragen voor iedere student anders zijn, om het lastiger te maken om goede antwoorden uit te wisselen.

Bij het instellen van de examensoftware was een fout gemaakt, waardoor de vragen alsnog bij velen in dezelfde volgorde kwamen te staan. Het examen werd afgenomen in drie groepen, waarbij iedere groep dezelfde volgorde voorgeschoteld kreeg.

Studenten wisselden antwoorden uit in chatgroepen

De universiteit zegt hierdoor de academische integriteit van het examen niet te kunnen waarborgen. Bovendien bleek achteraf dat studenten in chatgroepen antwoorden uitwisselden.

Een woordvoerder van de universiteit vertelt aan NU.nl dat de voorzitter van de examencommissie een screenshot heeft gezien van "een groep van om en nabij tweehonderd studenten, waarvan een twintigtal tijdens het examen onderling heeft gecorrespondeerd". Daarnaast hebben studenten zelf in verschillende e-mails melding gemaakt van de gang van zaken.

"Het is helaas onmogelijk om een enkele afkijker te bestraffen", staat in de verstuurde mail. "Daarom kunnen we ook niet de prestaties van individuele studenten op eerlijke wijze beoordelen."

Hoewel het examen ongeldig is verklaard, is een deel van de studenten alsnog geslaagd. Iedereen die bij eerdere deeltoetsen voldoendes heeft gekregen, krijgt eenzelfde beoordeling voor het examen. Andere studenten kunnen in juli een herkansing doen.

De universiteit zegt de gebeurtenis na de herkansing te willen evalueren. "Dan gaan we ook de input van studenten meenemen om te bezien hoe we eventueel gedupeerden kunnen helpen."

Inzet surveillancesoftware leidt tot kritiek

Scholen en universiteiten worstelden de afgelopen maanden met hoe ze tijdens de coronapandemie op een eerlijke manier toetsen kunnen afnemen.

Onder andere Tilburg University en de Universiteit van Amsterdam kozen voor het gebruik van surveillancesoftware, wat leidde tot kritiek van studenten. Het programma zou een te grote inbreuk op de privacy maken.

  • Studenten stappen naar rechter om surveillancesoftware bij tentamens
    Zie ookStudenten stappen naar rechter om surveillancesoftware bij tentamens

Aanvulling: Dit bericht is aangevuld met een reactie van een woordvoerder van Maastricht University.

Beeld: 123RF
nujij comment125 reacties
Delen via WhatsAppWhatsAppDelen via FacebookFacebookDelen via TwitterTwitterDelen via LinkedInLinkedInDelen via E-mailE-mail

Lees meer over:

MaastrichtTechCoronavirus

NUjij: Uitgelichte reacties

Quisquishoclegit
22 jun 2020 om 18:17
Misschien, en ik zeg dit als iemand die zelf ook lesgeeft op de universiteit. Moet je je tentamen methode aanpassen op een situatie waarbij je weet dat men een boek en internet ter beschikking heeft. Immers als ze eenmaal werken hebben ze dat ook. Dat mag het wat specifieker, individueler, en lastiger. E.g. als je veel meerkeuze vragen hebt, dan zorg je via een slimme tabel dat de opgaven voor iedereen anders zijn, maar wel meerkeuze.
Respect: 👍 5Reacties: 💬 2
Reageer
NickyG
Softwareontwikkelaar
22 jun 2020 om 17:51
Als je ooit student bent geweest of scholier, weet je dat er altijd methodes zijn en zijn geweest om te spieken. Als je dan gepakt wordt heb je pech, ook als het een online tentamen was. Verder zou het denk ik wel weer goed zijn als ze na de zomervakantie weer naar de universiteit kunnen gaan, want zo'n verkapte LOI studie wordt ook saai na een paar maanden.
Respect: 👍 7Reacties: 💬 0
Reageer
nujij commentBekijk alle reacties


Aanbevolen artikelen


NUjij-reacties

nujij comment125 reacties

Net binnen

  • 06:12
    Weerbericht: Zonnig en warm, mogelijk eerste landelijke tropische dag van het jaar
  • 05:20
    Het Woord van vandaag: Raad jij het woord van de dag?
  • 05:10
    Van rolstoel naar Roland Garros-finale: tenniswonder Muchová verbijstert doktoren
  • 05:08
    NU+Vet eten en veel zuipen: CL-finalist Manchester City komt van ver

Meest gelezen

  • 1
    Boris Johnson stapt per direct op als parlementslid vanwege 'partygate'
  • 2
    Zeer grote brand in bedrijfspanden in Zuid-Hollands Ter Aar
  • 3
    Joran van der Sloot ontkent dat hij moeder Natalee Holloway afperste
  • 4
    Gasprijs loopt flink op tot hoogste punt in ruim drie weken
  • 5
    Trump wordt verdacht van 37 misdrijven in zaak rond geheime documenten


Nieuwsvideo's

  • Rookwolken stijgen uit boven brandende bedrijfspanden in Ter Aar
    Rookwolken stijgen uit boven brandende bedrijfspanden in Ter Aar
  • Zuid-Koreanen vallen van roltrap die de verkeerde kant op rolt
    Zuid-Koreanen vallen van roltrap die de verkeerde kant op rolt
  • Franse media interviewen man die dader van steekpartij te lijf ging
    Franse media interviewen man die dader van steekpartij te lijf ging
  • Omstanders schrikken van waterbuffel die door Thaise stad rent
    Omstanders schrikken van waterbuffel die door Thaise stad rent

  • Voorpagina
  • Economie
  • Sport
  • Media en cultuur
  • Overig
  • Voorpagina
    • Net binnen
    • Meest gelezen
    • Oorlog Oekraïne
    • Binnenland
    • Buitenland
    • Algemeen
    • Politiek
    • Uit andere media
    • Video
    • Podcast
    • Weer
  • Economie
    • Klimaat
    • Tech
    • Wonen
    • Geld
    • Werk
    • Auto
    • Aandelen
  • Sport
    • Voetbal
    • Formule 1
    • Scorebord
    • Sportspellen
  • Media en cultuur
    • Films en series
    • Muziek
    • Boek en cultuur
    • Media
    • Achterklap
    • Koningshuis
    • TV gids
  • Overig
    • Het Woord
    • Kind en Gezin
    • Dieren
    • Eten en drinken
    • Gezondheid
    • NUcheckt
    • Opmerkelijk
    • Wetenschap
    • Over NU.nl
    • Copyright
    • Disclaimer
    • Privacy en cookiebeleid
    • Adverteren
    • Werken bij NU.nl
    • Verzekeringvergelijker
    • Privacy instellingen
  • Over NU.nl
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy en cookiebeleid
  • Adverteren
  • Werken bij NU.nl
  • Verzekeringvergelijker
  • Privacy instellingen

Volg ons op:

©2023 DPG Media B.V. – alle rechten voorbehouden