Taliban schroeft beveiliging vliegveld Kaboel op, ruim 100 doden na aanslagen
De Taliban gaan de troepenmacht en beveiliging van de luchthaven in de Afghaanse hoofdstad Kaboel opschroeven, schrijft de terreurbeweging in een verklaring. Het dodental als gevolg van de aanslagen van donderdag is inmiddels de honderd gepasseerd.
Dit weten we tot nu toe over de aanslag op het vliegveld van Kaboel
Er kwamen zeker 95 Afghaanse burgers, 13 Amerikaanse militairen en 28 Taliban-strijders om het leven. Honderden mensen raakten gewond, onder wie achttien Amerikaanse militairen.
Het Pentagon is gevraagd om terug te slaan richting terreurgroep ISKP, die vermoedelijk achter de aanslag zit. Beelden op sociale media tonen de nasleep van de aanslagen: lichamen drijven voorbij in een nabijgelegen kanaal en gewonde Afghanen zoeken wanhopig naar hun geliefden.
De locatie waar de aanslagen hebben plaatsgevonden. | Beeld: Bart-Jan DekkerVS zet zich schrap voor nieuwe aanslag en zet evacuaties door
Generaal Frank McKenzie van het Amerikaanse leger zet zich schrap voor nieuwe aanslagen. Hij sluit onder meer een aanval met raketten en bomaanslagen, waarbij een voertuig wordt opgeblazen, niet uit. Om nieuwe aanslagen te voorkomen, delen de Amerikaanse inlichtingendiensten informatie met de Taliban.
In de tussentijd blijven de Amerikaanse militairen evacuatievluchten uitvoeren vanaf de luchthaven in Kaboel. Een woordvoerder van de NAVO heeft in de nacht van donderdag op vrijdag herhaald dat alle lidstaten na 30 augustus uit Afghanistan vertrokken willen zijn.


