Zijn het er 6500 zoals de Britse krant The Guardian zegt? Of zijn het er minder? Op ons reactieplatform NUjij vroegen jullie je vorige week af hoeveel doden er nu precies vielen bij de bouw van de WK stadions in Qatar. Zo zit dat.
Er is veel onduidelijkheid over hoeveel doden er zijn gevallen bij de bouw van de WK stadions. De cijfers die er zijn, zijn niet betrouwbaar. De doodsoorzaak is hierbij niet onderzocht.
Volgens Ruud Bosgraaf van Amnesty International geeft Qatar standaard de doodsoorzaak "natuurlijke oorzaken" of "hartfalen". Bosgraaf: "Zolang je de doodsoorzaak niet onderzoekt, kun je nooit zeggen hoeveel mensen er overleden zijn in relatie met de bouw van de stadions."
2:27
Waarom we niet exact weten of er 6.500 doden vielen bij bouw WK-stadions
Waarom we niet exact weten of er 6.500 doden vielen bij bouw WK-stadions
Volgens statistiek bureau PSA zou het gaan om 15.799 doden. Dit zijn echter alle niet-Qatarezen die de afgelopen tijd zijn overleden, dus dit hoeft verder niet per se te maken hebben met de bouw van de stadions.
FIFA-baas Infantino kwam na uitgebreid onderzoek op drie doden. "Dat gaat over drie mensen die op de bouwplaats zijn overleden in één jaar tijd", reageert Bosgraaf. "Wij denken als Amnesty dat het over honderden of misschien wel meer slachtoffers gaat. Zolang Qatar niet wil onderzoeken waaraan iemand overleden is, kun je het nooit exact weten."
Ik had zelf ook al wel het idee dat beide aantallen redelijke extremen waren. Dat is niet zo moeilijk.
Maar als Amnesty International er dan hier een mening over geeft.
Dan had ik ook graag gehoord welke aantallen zij dan wél reëel vinden.
En hoe men deze berekend.
RobRoy
28 nov 2022 om 18:42
Deze discussie is overbodig en had niet eens gevoerd hoeven te worden wanneer Infantino niet met dit soort van uitspraken was gekomen.
Er zijn diverse onderzoeken geweest en gesprekken gevoerd met nabestaanden.
Er zijn veel doden gevallen bij de bouw van deze stadions, het precieze aantal is niet van belang want iedere gestorven arbeider is er één teveel.
Dit WK had hier niet mogen plaatsvinden, en de KNVB had er niet aan mee moeten werken.
NUjij: Uitgelichte reacties