Het WK darts werd van 13 december tot en met 1 januari gehouden in het Alexandra Palace in Londen. Er deed een recordaantal van 96 deelnemers mee, onder wie twee vrouwen en dertien Nederlanders. Michael van Gerwen won voor de derde keer in zijn loopbaan de titel. Bekijk hier alle uitslagen.

Dinsdag 1 januari

Michael van Gerwen (1)-Michael Smith (Eng, 10) 7-3

Eerdere uitslagen

Donderdag 13 december

Eerste ronde (best of 5 sets)

Jeffrey de Zwaan-Nitin Kumar (Ind) 3-0
Martin Schindler (Dui)-Cody Harris (NZl) 2-3
Jan Dekker-Lisa Ashton (Eng) 3-1

Tweede ronde (best of 5 sets)

Rob Cross (Eng, 2)-Jeffrey de Zwaan 3-1

Vrijdag 14 december

Eerste ronde (best of 5 sets)

Michael Barnard (Eng)-Jose De Sousa (Por) 3-2
Alan Tabern (Eng)-Raymond Smith (Aus) 3-2
Paul Nicholson (Aus)-Kevin Burness (NIe) 0-3
Danny Noppert-Royden Lam (Hkg) 3-0
Simon Stevenson (Eng)-Ted Evetts (Eng) 0-3
Chris Dobey (Eng)-Boris Koltsov (Rus) 3-0

Tweede ronde (best of 5 sets)

Jamie Lewis (Wal, 28)-Cody Harris (NZl) 3-2
Gary Anderson (Sch, 4)-Kevin Burness (NIe) 3-1

Zaterdag 15 december

Eerste ronde (best of 5 sets)

Richard North (Eng)-Robert Marijanovic (Dui) 3-2
Mickey Mansell (Ier)-Jim Long (Can) 1-3
Josh Payne (Eng)-Jeff Smith (Can) 3-2
Toni Alcinas (Spa)-Craig Ross (NZl) 3-0
Ryan Searle (Eng)-Stephen Burton (Eng) 3-0
Keegan Brown (Eng)-Karel Sedlacek (Tsj) 3-0

Tweede ronde (best of 5 sets)

Max Hopp (Dui, 32)-Danny Noppert 3-0
Michael van Gerwen (1)-Alan Tabern (Eng) 3-1

Zondag 16 december

Eerste ronde (best of 5 sets)

Gabriel Clemens (Dui)-Aden Kirk (Eng) 3-0
William O'Connor (Ier)-Yordi Meeuwisse 3-0
Brendan Dolan (NIe)-Yuanjun Liu (Chi) 3-0
Luke Humphries (Eng)-Adam Hunt (Eng) 3-0
Matthew Edgar (Eng)-Darius Labanauskas (Lit) 1-3
Ross Smith (Eng)-Paul Lim (Sin) 3-1

Tweede ronde (best of 5 sets)

Dave Chisnall (Eng, 12)-Josh Payne (Eng) 3-2
Peter Wright (Sch, 3)-Toni Alcinas (Spa) 1-3

Maandag 17 december

Eerste ronde (best of 5 sets)

Vincent van der Voort-Lourence Ilagan (Fil) 3-1
Wayne Jones (Eng)-Devon Petersen (ZAf) 2-3
Ryan Joyce (Eng)-Anastasia Dobromyslova (Rus) 3-0

Tweede ronde (best of 5 sets)

Raymond van Barneveld (17)-Darius Labanauskas (Lit) 2-3

Dinsdag 18 december

Eerste ronde (best of 5 sets)

Robert Thornton (Sch)-Daniel Larsson (Zwe) 1-3
Ricky Evans (Eng)-Rowby-John Rodriguez (Oos) 1-3
Krzysztof Ratajski (Pol)-Seigo Asada (Jap) 2-3
Steve Lennon (Ier)-James Bailey (Aus) 3-0
Ron Meulenkamp-Diogo Portela (Bra) 3-2
Dimitri Van den Bergh (Bel)-Chuck Puleo (VS) 3-0

Tweede ronde (best of 5 sets)

Darren Webster (Eng, 13)-Vincent van der Voort 0-3
Daryl Gurney (NIe, 5)-Ross Smith (Eng) 3-0

Woensdag 19 december

Eerste ronde (best of 5 sets)

Nathan Aspinall (Eng)-Geert Nentjes 3-0
Jeffrey de Graaf-Noel Malicdem (Fil) 2-3

Tweede ronde (best of 5 sets)

Joe Cullen (Eng, 14)-Brendan Dolan (NIe) 0-3
Kim Huybrechts (Bel, 21)-Daniel Larsson (Zwe) 3-0
James Wilson (Eng, 26)-Williams O'Connor (Ier) 1-3
Simon Whitlock (Aus, 8)-Ryan Joyce (Eng) 0-3
Michael Smith (Eng, 10)-Ron Meulenkamp 3-1
James Wade (Eng, 9)-Seigo Asada (Jap) 3-2

Donderdag 20 december

Tweede ronde (best of 5 sets)

Jermaine Wattimena (29)-Michael Barnard (Eng) 3-0
Alan Norris (Eng, 25)-Steve Lennon (Ier) 3-2
Stephen Bunting (Eng, 18)-Luke Humphries (Eng) 1-3
Steve Beaton (Eng, 20)-Chris Dobey (Eng) 0-3
Cristo Reyes (Spa, 31)-Rowby-John Rodriguez (Oos) 3-2
Mervyn King (Eng, 19)-Jan Dekker 3-2
Adrian Lewis (Eng, 16)-Ted Evetts (Eng) 3-0
Mensur Suljovic (Oos, 7)-Ryan Searle (Eng) 1-3

Vrijdag 21 december

Tweede ronde (best of 5 sets)

Benito van de Pas (30)-Jim Long (Can) 3-2
John Henderson (Sch, 23)-Gabriel Clemens (Dui) 3-2
Steve West (Eng, 22)-Richard North (Eng) 3-1
Kyle Anderson (Aus, 27)-Noel Malicdem (Fil) 3-1
Ian White (Eng, 11)-Devon Petersen (ZAf) 2-3
Jelle Klaasen (24)-Keegan Brown (Eng) 1-3
Gerwyn Price (Wal, 6)-Nathan Aspinall (Eng) 2-3
Jonny Clayton (Wal, 15)-Dimitri Van den Bergh (Bel) 1-3

Zaterdag 22 december

Derde ronde (best of 7 sets)

Ryan Joyce (Eng)-Alan Norris (Eng, 25) 4-3
Dave Chisnall (Eng, 12)-Kim Huybrechts (Bel, 21) 4-0
Daryl Gurney (NIe, 5)-Jamie Lewis (Wal, 28) 3-4
Ryan Searle (Eng)-William O'Connor (Ier) 4-1
Gary Anderson (Sch, 4)-Jermaine Wattimena (29) 4-3
Michael van Gerwen (1)-Max Hopp (Dui, 32) 4-1

Zondag 23 december

Derde ronde (best of 7 sets)

Vincent van der Voort-Chris Dobey (Eng) 3-4
Brendan Dolan (NIe)-Mervyn King (Eng, 19) 4-2
James Wade (Eng, 9)-Keegan Brown (Eng) 4-3
Adrian Lewis (Eng, 16)-Darius Labanauskas (Lit) 4-0
Nathan Aspinall (Eng)-Kyle Anderson (Aus, 27) 4-1
Rob Cross (Eng, 2)-Cristo Reyes (Spa, 31) 4-0

Donderdag 27 december

Derde ronde (best of 7 sets)

Devon Petersen (ZAf)-Steve West (Eng, 22) 4-2
Dimitri Van den Bergh (Bel)-Luke Humphries (Eng) 1-4
Michael Smith (Eng, 10)-John Henderson (Sch, 23) 4-2
Toni Alcinas (Spa)-Benito van de Pas (30) 2-4

Achtste finales (best of 7 sets)

Gary Anderson (Sch, 4)-Chris Dobey (Eng) 4-3
Michael van Gerwen (1)-Adrian Lewis (Eng, 16) 4-1

Vrijdag 28 december

Achtste finales (best of 7 sets)

Nathan Aspinall (Eng)-Devon Petersen (ZAf) 4-3
Benito van de Pas (30)-Brendan Dolan (NIe) 1-4
Ryan Joyce (Eng)-James Wade (Eng, 9) 4-3
Ryan Searle (Eng)-Michael Smith (Eng, 10) 1-4
Jamie Lewis (Wal, 28)-Dave Chisnall (Eng, 12) 0-4
Rob Cross (Eng, 2)-Luke Humphries (Eng) 2-4

Zaterdag 29 december

Kwartfinales (best of 9 sets)

Nathan Aspinall (Eng)-Brendan Dolan (NIe) 5-1
Dave Chisnall (Eng, 12)-Gary Anderson (Sch, 4) 2-5
Luke Humphries (Eng)-Michael Smith (Eng, 10) 1-5
Michael van Gerwen (1)-Ryan Joyce (Eng) 5-1

Zondag 30 december, vanaf 20:00 uur

Halve finales

Nathan Aspinall (Eng)-Michael Smith (Eng, 10) 3-6
Gary Anderson (Sch, 4)-Michael van Gerwen (1) 1-6