
Teleurgesteld Van der Garde: 'Had een ander einde voor ogen'
''Ik had duidelijk een ander einde voor ogen'', zei de coureur, die na zijn eerste pitstop worstelde met zijn banden en na zijn tweede stop voor straf een extra ronde door de pitstraat moest.
''Ik had een goede start, waarin ik mijn teamgenoot Charles Pic passeerde en later ook Jules Bianchi van Marussia'', vertelde Van der Garde, die op de veertiende plaats lag toen hij voor de eerste keer van banden wisselde.
Op die tweede set ging het beduidend minder. ''Ik moest op een gegeven moment Pic voorbij laten gaan. Ik kon maar met moeite het tempo vasthouden, omdat de banden erg snel sleten.''
Na zijn tweede stop kreeg hij een zogeheten 'drive through penalty' voor het negeren van de blauwe vlag, het signaal dat een coureur opzij moet voor een veel snellere bolide. ''Daardoor kwam ik vijftien seconden achter Bianchi te rijden. Ik kreeg het gat verkleind tot zeven seconden, maar dichterbij komen lukte niet.''
Laatste
Caterham eindigde als elfde en laatste in het WK voor teams. Marussia profiteerde van die ene race, waarin de renstal de dertiende plaats wist te bemachtigen. Van der Garde behaalde als beste klassering de veertiende plaats (in de Grand Prix van Hongarije).