
'Laatste seizoen Rutten bij Schalke'
Fred Rutten zal volgend seizoen niet meer de hoofdcoach van Schalke 04 zijn. Volgens Bild-Zeitung heeft Peter Peters, bedrijfsleider van Schalke 04, dat aan de Nederlander verteld. Rutten bevestigt dat in de Duitse krant.
''Hij heeft me verteld dat er voor mij volgend jaar geen toekomst bij Schalke is.''
Een woordvoerder van Schalke heeft de uitspraak van Rutten donderdag bevestigd, maar gaf verder geen details.
FC Twente
De 46-jarige Rutten is bezig aan zijn eerste seizoen bij Schalke 04. De afgelopen twee seizoenen was hij werkzaaam bij FC Twente. Daarmee plaatste hij zich afgelopen jaar voor de voorronde van de Champions League.
In Gelsenkirchen ligt Rutten al maanden onder vuur. Schalke strandde in de groepsfase van de UEFA Cup, onder meer door een nederlaag bij FC Twente (2-1).
In het Duitse bekertoernooi strandde de ploeg van Rutten tegen Mainz, een club uit de tweede Bundesliga. Schalke moet zelfs vrezen dat het volgend seizoen geen Europees voetbal speelt.
De club staat op de achtste plaats, met twaalf punten achterstand op koploper Hertha BSC. Afgelopen weekeinde verloor Schalke 04 van Hamburger SV, de club van trainer Martin Jol.
PSV
Rutten wordt al enige tijd in verband gebracht met PSV, dat voor komend seizoen op zoek is naar een opvolger van Huub Stevens.
De oefenmeester uit Wijchen was eerder als hoofd jeugdopleidingen en assistent-trainer actief in Eindhoven. Algemeen directeur Jan Reker benaderde Rutten vorig seizoen na het vertrek van Ronald Koeman naar Valencia, maar hij bedankte toen voor de eer.
Schalke 04 stuurde begin deze maand manager Andreas Müller al weg. Zijn visie zou niet meer overeen komen met die van het bestuur. Müller kreeg vooral kritiek op zijn aankoopbeleid.
Grote aankopen als Jefferson Farfan (PSV) en Orlando Engelaar (FC Twente) voldeden namelijk tot nu toe niet aan de verwachtingen. Rutten nam vervolgens een aantal taken van Müller over.