
De Jong staat na zege in kwalificaties Garros op drempel Grand Slam-debuut
De 22-jarige De Jong begon slecht aan zijn partij met het verlies van zijn service. De nummer 195 van de wereld herpakte zich en serveerde bij een 5-3-stand de eerste set uit.
In de tweede set ging het lang gelijk op, maar De Jong had het beste eindschot. Na een uur en drie kwartier spelen benutte hij zijn eerste matchpoint (6-3 en 7-5).
De Jong was nog niet eerder actief in het hoofdschema van een Grand Slam-toernooi. In de laatste voorronde stuit onze landgenoot op Hamad Medjedovic uit Servië, de nummer 168 van de wereld.
Bij de mannen zijn Botic van de Zandschulp en de met een enkelblessure kwakkelende Tallon Griekspoor al zeker van een plek in het hoofdschema.
Rus blijft in de race voor hoofdtoernooi
Bij de vrouwen drong Arantxa Rus woensdag door tot de laatste kwalificatieronde door de Tsjechische Barbora Palicová te verslaan met 6-3 en 6-4.
De nummer 113 van de wereld duelleert in de laatste voorronde met de Indische Ankita Raina (WTA-212) of Moyuka Uchijima (WTA-145) uit Japan. Rus bereikte in 2012 de vierde ronde in Parijs.
Eerder op de dag viel het doek voor Lesley Pattinama-Kerkhove. Onze landgenote moest haar meerdere erkennen in de Russin Elina Avanesyan: 3-6, 6-4 en 3-6.
De 31-jarige Pattinama-Kerkhove slaagde er zo ook bij haar zevende poging niet in het hoofdtoernooi van Roland Garros te bereiken. De Zeeuwse stond wel al vier keer op een Grand Slam, waarvan drie keer op Wimbledon.