
Lavreysen voor derde jaar op rij wereldkampioen op keirin, Hoogland pakt zilver
Lavreysen kwam twee ronden voor het einde al op kop en hield zijn leidende positie tot de finish vast. Hoogland kwam in de laatste meters nog in de buurt van zijn landgenoot, maar moest zich tevredenstellen met zilver. Het brons was voor de Colombiaan Kevin Quintero.
Voor de 25-jarige Lavreysen is het zijn derde achtereenvolgende wereldtitel op de keirin. Op dat onderdeel komen zes renners in de baan, die na zes ronden om de overwinning sprinten.
In totaal heeft Lavreysen nu tien wereldtitels op zijn palmares. De Brabander veroverde ook drie titels op de sprint en met de Nederlandse ploeg vier titels op de teamsprint.
Lavreysen en Hoogland waren erop gebrand revanche te nemen voor hun zeldzame nederlaag op de teamsprint van afgelopen woensdag. Na vier jaar overheersing moest het Nederlandse trio, met ook Roy van den Berg, het afleggen tegen Australië.
Lavreysen bezorgde Nederland op de keirin de eerste gouden medaille op dit toernooi. Eerder pakten Maike van der Duin (scratch) en dus de Nederlandse teamsprinters zilver.

Eefting verovert brons op scratch
Op de scratch, een gezamenlijke race over 15 kilometer, zorgde Eefting voor de vierde Nederlandse medaille in Frankrijk. De Harderwijker werd in de strijd om de tweede plek net geklopt door de Japanner Kazushige Kuboki. Dylan Bibic uit Canada pakte overtuigend het goud.
Bij de vrouwen slaagde Mylène de Zoete er niet in een medaille te veroveren op de afvalkoers. De Nederlandse, die eerder dit jaar nog brons pakte op de EK, moest genoegen nemen met de vijfde plaats op het onderdeel waar 24 rensters starten en er telkens iemand afvalt
Het goud ging naar de Belgische Lotte Kopecky, ook bekend vanwege haar successen op de weg. Kopecky hield de Italiaanse Rachele Barbieri (zilver) en de Amerikaanse Jennifer Valente (brons) achter zich. Titelverdedigster Letizia Paternoster uit Italië deed niet mee.
Op de sprint plaatste Laurine van Riessen zich voor de halve finales, die vrijdag op het programma staan. De Nederlandse was in twee heats te sterk voor de Duitse Pauline Grabosch.
Hetty van de Wouw slaagde er niet in de laatste vier te bereiken. Zij legde het in de kwartfinales in twee heats af tegen de Duitse titelverdedigster Emma Hinze.
