Nederland is met een flinke afvaardiging present bij de Olympische Spelen in Tokio. Een overzicht van de sporters die ons land vertegenwoordigen op het grootste sportevenement ter wereld.

Atletiek
Vrouwen
Femke Bol (400 meter horden, 4x400 meter estafette, 4x400 meter gemengde estafette)
Andrea Bouma (4x400m estafette, 4x400m gemengde estafette)
Nadine Broersen (zevenkamp)
Andrea Deelstra (marathon)
Diane van Es (5.000 meter)
Sifan Hassan (1.500 meter, 5.000 meter en 10.000 meter)
Jill Holterman (marathon)
Marije van Hunenstijn (100 meter, 4x100 meter estafette)
Lieke Klaver (400 meter, 4x100m estafette, 4x400m estafette, 4x400m gemengde estafette)
Jorinde van Klinken (discuswerpen)
Susan Krumins (10.000 meter)
Emma Oosterwegel (zevenkamp)
Hanneke Oosterwegel (4x400 meter estafette, 4x400 meter gemengde estafette)
Irene van der Reijken (steeplechase)
Jamile Samuel (100 en 200 meter, 4x100 meter estafette)
Jessica Schilder (kogelstoten)
Dafne Schippers (100 en 200 meter, 4x100 meter estafette)
Naomi Sedney (4x100 meter estafette)
Zoë Sedney (100 meter horden)
Anouk Vetter (zevenkamp)
Nadine Visser (100 meter horden)
Leonie van Vliet (4x100 meter estafette)
Anne van de Wiel (4x400 meter estafette, 4x400 meter gemengde estafette)
Laura de Witte (4x400 meter estafette, 4x400 meter gemengde estafette)
Lisanne de Witte (400 meter, 4x400 meter estafette, 4x400 meter gemengde estafette)

Mannen
Ramsey Angela (4x400 meter estafette, 4x400 meter gemengde estafette)
Terrence Agard (4x400 meter estafette, 4x400 meter gemengde estafette)
Solomon Bockarie (4x100 meter estafette)
Liemarvin Bonevacia (400 meter, 4x400 meter estafette, 4x400 meter gemengde estafette)
Taymir Burnet (200 meter, 4x100 meter estafette)
Khalid Choukoud (marathon)
Tony van Diepen (800 meter, 4x400 meter estafette, 4x400 meter gemengde estafette)
Jochem Dobber (400 meter, 4x400 meter estafette, 4x400 meter gemengde estafette)
Mike Foppen (5.000 meter)
Christopher Garia (4x100 meter estafette)
Joris van Gool (4x100 meter estafette)
Churandy Martina (4x100 meter estafette)
Abdi Nageeye (marathon)
Bart van Nunen (marathon)
Hensley Paulina (4x100 meter estafette)
Nick Smidt (400 meter horden)
Menno Vloon (polsstokhoogspringen)
Noud Wardenburg (4x400 meter estafette, 4x400 meter gemengde estafette)

Baanwielrennen
Vrouwen
Shanne Braspennincx (keirin, sprint, teamsprint)
Amy Pieters (koppelkoers)
Laurine van Riessen (keirin, sprint, teamsprint)
Kirsten Wild (koppelkoers, omnium)

Mannen
Roy van den Berg (teamsprint)
Matthijs Büchli (kerin, teamsprint)
Yoeri Havik (koppelkoers)
Jeffrey Hoogland (sprint, teamsprint)
Harrie Lavreysen (keirin, sprint, teamsprint)
Jan-Willem van Schip (koppelkoers, omnium)

Badminton
Vrouwen
Selena Piek (dubbelspel en gemengd dubbelspel)
Cheryl Seinen (dubbelspel)

Mannen
Mark Caljouw (enkelspel)
Robin Tabeling (gemengd dubbelspel)

3x3-basketbal
Mannenploeg

Beachvolleybal
Vrouwen
Madelein Meppelink en Sanne Keizer
Katja Stam en Raïsa Schoon

Mannen
Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen

BMX
Vrouwen
Judy Baauw
Laura Smulders
Merel Smulders

Mannen
Twan van Gendt
Joris Harmsen
Niek Kimmann

Boksen
Vrouwen
Nouchka Fontijn (klasse tot 75 kilogram)

Mannen
Enrico Lacruz (klasse tot 63 kilogram)

Boogschieten
Vrouwen
Gabriela Schloesser (individuele recurve en mixed team)

Mannen
Sjef van den Berg (individuele recurve, team en mixed team)
Gijs Broeksma (individuele recurve en team)
Steve Wijler (individuele recurve en team)

Gewichtheffen
Mannen
Enzo Kuworge (klasse boven 109 kilogram)

Golf
Vrouwen
Anne van Dam

Handbal
Vrouwenploeg

Hockey
Vrouwenploeg
Mannenploeg

Judo
Vrouwen
Sanne van Dijke (klasse tot 70 kilogram)
Juul Franssen (klasse tot 63 kilogram)
Tessie Savelkouls (klasse boven 78 kilogram)
Guusje Steenhuis (klasse tot 78 kilogram)
Sanne Verhagen (klasse tot 57 kilogram)

Mannen
Noël van 't End (klasse tot 90 kilogram)
Henk Grol (klasse boven 100 kilogram)
Michael Korrel (klasse tot 100 kilogram)
Tornike Tsjakadoea (klasse tot 60 kilogram)
Frank de Wit (klasse tot 81 kilogram)

Kanoslalom
Vrouwen
Martina Wegman (kajak)

Mountainbike
Vrouwen
Anne Tauber
Anne Terpstra

Mannen
Mathieu van der Poel
Milan Vader

Paardensport
Vrouwen
Marlies van Baalen (dressuur)
Merel Blom (eventing)
Janneke Boonzaaijer (eventing)

Mannen
Edward Gal (dressuur)
Marc Houtzager (springen)
Hans Peter Minderhoud (dressuur)
Willem Greve (springen)
Maikel van der Vleuten (springen)

Roeien
Vrouwen
Sophie Souwer (skiff)
Lisa Scheenaard en Roos de Jong (dubbeltwee)
Ilse Paulis en Marieke Keijser (lichte dubbeltwee)
Ellen Hogerwerf, Karolien Florijn, Veronique Meester en Ymkje Clevering (vierzonder)
Inge Janssen, Laila Youssifou, Nicole Beukers en Olivia van Rooijen (dubbelvier)

Mannen
Finn Florijn (skiff)
Melvin Twellaar en Stef Broenink (dubbeltwee)
Guillaume Krommenhoek en Niki van Sprang (tweezonder)
Boudewijn Roëll, Jan van der Bij, Nelson Ritsema en Sander de Graaf (vierzonder)
Abe Wiersma, Dirk Uittenbogaard, Koen Metsemakers en Tone Wieten (dubbelvier)
Björn van den Ende, Bram Schwarz, Eline Berger, Jasper Tissen, Maarten Hurkmans, Mechiel Versluis, Robert Lücken, Ruben Knab, Simon van Dorp (acht met stuurman)

Schermen
Mannen
Bas Verwijlen (degen)

Schoonspringen
Vrouwen
Celine van Duijn (10-metertoren)
Inge Jansen (3-meterplank)

Skateboarden
Vrouwen
Keet Oldenbeuving
Roos Zwetsloot

Taekwondo
Vrouwen
Reshmie Oogink (klasse boven 67 kilogram)

Tafeltennis
Vrouwen
Britt Eerland

Tennis
Vrouwen
Kiki Bertens (enkelspel en dubbelspel)
Demi Schuurs (dubbelspel)

Mannen
Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer (dubbelspel)
Robin Haase en Matwé Middelkoop (dubbelspel)

Triatlon
Vrouwen
Maya Kingma (individueel en gemengde estafette)
Rachel Klamer (individueel en gemengde estafette)

Mannen
Jorik van Egdom (gemengde estafette)
Marco van der Stel (gemengde estafette)

Turnen
Vrouwen
Vera van Pol, Eythora Thorsdottir, Sanne Wevers, Lieke Wevers (landenwedstrijd)

Mannen
Bart Deurloo (meerkamp)
Epke Zonderland (rekstok)

Voetbal
Vrouwenploeg

Waterpolo
Vrouwenploeg

Wielrennen
Vrouwen
Anna van der Breggen (wegwedstrijd en tijdrit)
Annemiek van Vleuten (wegwedstrijd en tijdrit)
Demi Vollering (wegwedstrijd)
Marianne Vos (wegwedstrijd)

Mannen
Dylan van Baarle (wegwedstrijd)
Tom Dumoulin (wegwedstrijd en tijdrit)
Yoeri Havik (wegwedstrijd)
Wilco Kelderman (wegwedstrijd)
Bauke Mollema (wegwedstrijd)

Windsurfen
Vrouwen
Lilian de Geus (RS:X-klasse)

Mannen
Kiran Badloe (RS:X-klasse)

Zeilen
Vrouwen
Marit Bouwmeester (Laser Radial-klasse)
Annemiek Bekkering & Annette Duetz (49erFX-klasse)
Afrodite Zegers/Lobke Berkhout (470-klasse)

Mannen
Nicholas Heiner (Finn-klasse)
Pim van Vugt/Bart Lambriex (49er-klasse)

Zwemmen
Vrouwen
Kim Busch (estafettes)
Femke Heemskerk (50 en 100 meter vrije slag, estafettes)
Ranomi Kromowidjojo (50 en 100 meter vrije slag, estafettes)
Sharon van Rouwendaal (200 meter rugslag, 10 kilometer open water)
Tes Schouten (100 meter schoolslag, estafettes)
Marrit Steenbergen (estafettes)
Kira Toussaint (100 meter rugslag, estafettes)
Maaike de Waard (100 meter rugslag, estafettes)
Noortje de Brouwer (synchroonzwemmen)
Bregje de Brouwer (synchroonzwemmen)

Mannen
Thom de Boer (50 meter vrije slag, estafettes)
Casper Corbeau (100 en 200 meter schoolslag, estafettes)
Arno Kamminga (100 en 200 meter schoolslag, estafettes)
Arjan Knipping (400 meter wisselslag)
Nyls Korstanje (100 meter vlinderslag, estafettes)
Jesse Puts (50 meter vrije slag, estafettes)
Stan Pijnenburg (100 meter vrije slag, estafettes)
Ferry Weertman (10 kilometer open water)