Van donderdag 14 december tot en met maandag 1 januari werd het WK darts gehouden in Alexandra Palace in Londen. Een overzicht van alle uitslagen van het prestigieuze toernooi waarin debutant Rob Cross in de finale Phil Taylor versloeg.

Uitslagen

Eerste ronde (best of 5 sets)

Steve Beaton (Eng, 25)-William O'Connor (Ier) 3-1
James Wilson (Eng)-Krzysztof Ratajski (Pol) 3-1
Michael van Gerwen (1)-Christian Kist 3-1
Gerwyn Price (Wal, 16)-Ted Evetts (Eng) 3-0
Seigo Asada (Jap)-Gordon Mathers (Aus) 2-1 (Voorronde)
Stephen Bunting (Eng, 21)-Dimitri Van den Bergh (Bel) 1-3
Phil Taylor (Eng, 6)-Chris Dobey (Eng) 3-1
Rob Cross (Eng, 20)-Seigo Asada (Jap) 3-0
Alan Ljubic (Kro)-Brendon Dolan (NIe) 0-2 (Voorronde)
Benito van de Pas (14)-Steve West (Eng) 1-3
Mervyn King (Eng, 22)-Zoran Lerchbacher (Oos) 2-3
Robert Thornton (Sch)-Brendon Dolan 3-1
Jeff Smith (Can)-Luke Humphries (Eng) 2-0 (Voorronde)
Joe Cullen (Eng, 19)-Jermaine Wattimena 2-3
Jelle Klaasen (12)-Jan Dekker 1-3
Gary Anderson (Sch, 3)-Jeff Smith (Can) 3-0
Kenny Neyens (Bel)-Jamie Lewis (Wal) 1-2 (Voorronde) 
Alan Norris (Eng, 15)-Kim Viljanen (Fin) 3-0
Kyle Anderson (Aus, 24)-Peter Jacques (Eng) 3-1
Jonny Clayton (Wal)-Jamie Lewis (Wal) 0-3
Willard Bruguier (VS)-Cody Harris (NZl) 1-2 (Voorronde)
James Wade (Eng, 11)-Keegan Brown (Eng) 2-3
Dave Chisnall (Eng, 8)-Vincent van der Voort 0-3
Ian White (Eng, 17)-Cody Harris (NZl) 3-1
Kai Fan Leung (Hko)-Paul Lim (Sin) (Voorronde) 0-2
Mensur Suljovic (Oos, 5)-Kevin Painter (Eng) 3-0
Daryl Gurney (NIe, 4)-Ronny Huybrechts (Bel) 3-1
Mark Webster (Wal)-Paul Lim (Sin) 2-3
Aleksandr Oreshkin (Rus)-Kevin Münch (Dui) (Voorronde) 0-2
John Henderson (Sch)-Marko Kantele (Fin) 3-0
Raymond van Barneveld (9)-Richard North (Eng) 3-0
Adrian Lewis (Eng, 7)-Kevin Münch (Dui) 1-3
Xiao Chen Zong (Chi)-Bernie Smith (Aus) (Voorronde) 0-2
Michael Smith (Eng, 13)-Steve Lennon (Ier) 3-2
Simon Whitlock (Aus, 10)-Martin Schindler (Dui) 3-1
Justin Pipe (Eng)-Bernie Smith (Aus) 3-2
Cristo Reyes (Spa)-Antonio Alcinas (Spa) 1-3
Kim Huybrechts (Bel, 18)-James Richardson (Eng) 0-3
Darren Webster (Eng, 23)-Devon Petersen (Zaf) 3-2
Peter Wright (Sch, 2)-Diogo Portela (Bra) 3-1

Tweede ronde (best of 7 sets)

Gerwyn Price (Wal, 16)-Ian White (Eng, 17) 4-1
Vincent van der Voort-Steve Beaton (Eng, 25) 4-0
Jan Dekker-Dimitri Van den Bergh (Bel) 2-4
Mensur Suljovic (Oos, 5)-Robert Thornton (Sch) 4-2
Gary Anderson (Sch, 3)-Paul Lim (Sin) 4-1
Michael van Gerwen (1)-James Wilson (Eng) 4-0
Keegan Brown (Eng)-Zoran Lerchbacher (Oos) 4-2
Michael Smith (Eng, 13)-Rob Cross (Eng, 20) 3-4
Steve West (Eng)-Jermaine Wattimena 4-1
Daryl Gurney (NIe, 4)-John Henderson (Sch) 2-4
Phil Taylor (Eng, 6)-Justin Pipe (Eng) 4-0
Raymond van Barneveld (9)-Kyle Anderson (Aus, 24) 4-1
Simon Whitlock (Aus, 10)-Darren Webster (Eng, 23) 1-4
Alan Norris (Eng, 15)-James Richardson (Eng) 1-4
Kevin Münch (Dui)-Antonio Alcinas (Spa) 1-4
Peter Wright (Sch, 2)-Jamie Lewis (Wal) 1-4

Derde ronde (best of 7 sets)

Vincent van der Voort-Raymond van Barneveld (9) 1-4
Michael van Gerwen (1)-Gerwyn Price (Wal, 16) 4-2
Antonio Alcinas (Spa)-Darren Webster (Eng, 23) 0-4
Mensur Suljovic (Oos, 5)-Dimitri Van den Bergh (Bel) 0-4
John Henderson (Sch)-Rob Cross (Eng, 20) 1-4
Jamie Lewis (Wal)-James Richardson (Eng) 4-1
Phil Taylor (Eng, 6)-Keegan Brown (Eng) 4-0
Gary Anderson (Sch, 3)-Steve West (Eng) 4-2

Kwartfinales (best of 9 sets)

Jamie Lewis (Wal)-Darren Webster (Eng, 23) 5-0
Dimitri Van den Bergh (Bel)-Rob Cross (Eng, 20) 4-5
Michael van Gerwen (1)-Raymond van Barneveld (9) 5-4
Phil Taylor (Eng, 6)-Gary Anderson (Sch, 3) 5-3

Halve finales (best of 11 sets)

Jamie Lewis (Wal)-Phil Taylor (Eng, 6) 1-6
Michael van Gerwen (1)-Rob Cross (Eng, 20) 5-6

Finale (best of 13 sets)

Phil Taylor-Rob Cross 2-7