De Kometa-ijsbaan in het Russische Kolomna was de afgelopen dagen het decor van het belangrijkste schaatstoernooi van de winter: de WK afstanden. Een overzicht van de uitslagen.

Uitslagen

Zondag 14 februari

Massastart vrouwen
1. Ivanie Blondin (Can)
2. Bo-Reum Kim (Kor)
3. Miho Takagi (Jap)
4. Francesca Lollobrigida (Ita)
5. Jelena Peeters (Bel)
7. Janneke Ensing
10. Irene Schouten

Massastart mannen
1. Seung-Hoon Lee (Kor)
2. Arjan Stroetinga
3. Alexis Contin (Fra)
4. Fabio Francolini (Ita)
5. Shota Nakamura (Jap)
21. Jorrit Bergsma

500 meter mannen (twee omlopen)
1. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 34,60 en 34,42
2. Ruslan Murashov (Rus) - 34,60 en 35,08
3. Alex Boisvert-Lacroix (Can) - 35,08 en 34,70
4. Mika Poutala (Fin) - 34,89 en 34,90
5. Aleksey Yesin (Rus) - 34,91 en 34,89
10. Ronald Mulder - 35,09 en 34,97
15. Jan Smeekens - 35,20 en 35,18
23. Kai Verbij - 35,10 en 1.10,25 (met val)

1500 meter vrouwen
1. Jorien ter Mors - 1.53,92
2. Heather Richardson-Bergsma (VS) - 1.54,67
3. Brittany Bowe (VS) - 1.55,09
4. Ireen Wüst - 1.55,93
5. Martina Sablikova (Tsj) - 1.56,06
6. Marrit Leenstra - 1.56,25

Zaterdag 13 februari

Ploegenachtervolging vrouwen
1. Nederland (Wüst, De Jong, Leenstra) - 2.58,12
2. Japan - 2.58,31
3. Rusland - 3.02,61
4. Duitsland - 3.02,94
5. Polen - 3.03,77

500 meter vrouwen (2 omlopen)
1. Sang-Hwa Lee (Kor) - 37,42 en 37,43
2. Brittany Bowe (VS) - 37, 92 en 37,74
3. Hong Zhang (Chi) - 37,78 en 37,90
4. Jorien ter Mors (Ned) - 37,82 en 37,90
5. Heather Richardson (VS) - 37,81 en 37,96
11. Margot Boer (Ned) - 38,30 en 38,31
16. Janine Smit (Ned) - 38,69 en 38,71

1000 meter mannen
1. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 1.08,33
2. Denis Yuskov (Rus) - 1.08,43
3. Kjeld Nuis (Ned) - 1.08,47
4. Aleksey Yesin (Rus) - 1.08,81
5. Shani Davis (VS) - 1.09,01
7. Kai Verbij (Ned) - 1.09,13
14. Stefan Groothuis (Ned) - 1.09,71

5000 meter mannen
1. Sven Kramer (Ned) - 6.10,31
2. Jorrit Bergsma (Ned) - 6.10,66
3. Sverre Lunde Pedersen (Noo) - 6.15,08
4. Patrick Beckert (Dui) - 6.18,45
5. Ted-Jan Bloemen (Can) - 6.18,81

Vrijdag 12 februari

Ploegenachtervolging mannen
1. Nederland (Blokhuijsen, De Vries, Stroetinga) - 3.40,03
2. Noorwegen - 3.41,26
3. Canada - 3.43,28
4. Italië - 3.43,29
5. Zuid-Korea - 3.43,77

5000 meter vrouwen
1. Martina Sablikova (Tsj) - 6.51,09
2. Carien Kleibeuker (Ned) - 6.54,96
3. Irene Schouten (Ned) - 6.55,93
4. Claudia Pechstein (Dui) - 6.58,99
5. Isabelle Weidemann (Can) - 7.08,35

1500 meter mannen
1. Denis Yuskov (Rus) - 1.44,13
2. Kjeld Nuis (Ned) - 1.45,66
3. Thomas Krol (Ned) - 1.45,75
4. Bart Swings (Bel) - 1.46,21
5. Shani Davis (VS) - 1.46,49
14. Stefan Groothuis (Ned) - 1.48,55

1000 meter vrouwen
1. Jorien ter Mors (Ned) - 1.14,73
2. Heather Richardson (VS) - 1.14,94
3. Brittany Bowe (VS) - 1.15,01
4. Vanesse Bittner (Oos) - 1.15,51
5. Hong Zhang (Chi) - 1.15,70
6. Ireen Wüst (Ned) - 1.15,71
7. Marrit Leenstra (Ned) - 1.15,77

Donderdag 11 februari

3000 meter vrouwen
1. Martina Sablikova (Tsj) - 4.03,05
2. Ireen Wüst (Ned) - 4.03,13
3. Antoinette de Jong (Ned) - 4.04,25 
4. Claudia Pechstein (Dui) - 4.05,09
5. Marije Joling (Ned) - 4.06,62

10.000 meter mannen
1. Sven Kramer (Ned) - 12.56,77
2. Ted-Jan Bloemen (Can) - 12.59,69
3. Erik Jan Kooiman (Ned) - 13.02,15
4. Patrick Beckert (Dui) - 13.09,42
5. Jordan Belchos (Can) - 13.10,99

Podia WK afstanden 2015

Mannen
500 meter
: 1. Pavel Koelizjnikov (Rus), 2. Michel Mulder, 3. Laurent Dubreuil (Can)
1000 meter: 1. Shani Davis (VS), 2. Pavel Koelizjnikov (Rus), 3. Kjeld Nuis
1500 meter: 1. Denis Joeskov (Rus), 2. Denny Morrison (Can), 3. Koen Verweij
5000 meter: 1. Sven Kramer, 2. Jorrit Bergsma, 3. Douwe de Vries
10.000 meter: 1. Jorrit Bergsma, 2. Erik Jan Kooeman, 3. Patrick Beckert (Dui)
Ploegenachtervolging: 1. Nederland (Verweij, De Vries, Kramer), 2. Canada, 3. Zuid-Korea
Massastart: 1. Arjan Stroetinga, 2. Fabio Francolini (Ita), Alexis Contin (Fra)

Vrouwen
500 meter
: 1. Heather Richardson (VS), 2. Brittany Bowe (VS), 3. Nao Kodaira (Jap)
1000 meter: 1. Brittany Bowe (VS), 2. Heather Richardson (VS), 3. Karolina Erbanova (Tsj)
1500 meter: 1. Brittany Bowe (VS), 2. Ireen Wüst, 3. Heather Richardson (VS)
3000 meter: 1. Martina Sablikova (Tsj), 2. Ireen Wüst, 3. Marije Joling
5000 meter: 1. Martina Sablikova (Tsj), 2. Carlijn Achtereekte, 3. Claudia Pechstein (Dui)
Ploegenachtervolging: 1. Japan, 2. Nederland (Joling, Wüst, Leenstra), 3. Rusland
Massastart: 1. Irene Schouten, 2. Ivanie Blondin (Can), 3. Mariska Huisman (Ned)

Meest succesvolle schaatsers op WK afstanden

Mannen
1. Sven Kramer: 17 keer goud, 2 keer zilver
2. Shani Davis (VS): 8 keer goud, 4 keer zilver, 3 keer brons
3. Bob de Jong: 7 keer goud, 8 keer zilver, 5 keer brons
4. Gianni Romme: 7 keer goud, 2 keer zilver, 3 keer brons
5. Erben Wennemars: 6 keer goud, 2 keer zilver, 3 keer brons

Vrouwen
1. Anni Friesinger (Dui): 12 keer goud, 9 keer zilver, 1 keer brons
2. Martina Sablikova (Tsj): 12 keer goud, 3 keer zilver
3. Gunda Niemann (Dui): 11 keer goud, 3 keer zilver
4. Ireen Wüst: 10 keer goud, 12 keer zilver, 1 keer brons
5. Christine Nesbitt (Can): 7 keer goud, 2 keer zilver, 3 keer brons