Op vrijdag 5 augustus gaan de Olympsiche Spelen van start in Rio de Janeiro. Een overzicht van de Nederlandse sporters die deelnemen.

Atletiek

Vrouwen
Dafne Schippers (100 meter, 200 meter, 4×100 meter estafette)
Tessa van Schagen (200 meter, 4×100 meter estafette)
Jamile Samuel (200 meter, 4×100 meter estafette)
Maureen Koster (1500 meter, 5000 meter)
Sifan Hassan (1500 meter, 800 meter)
Jip Vastenburg (10.000 meter)
Susan Kuijken (10.000 meter, 5000 meter)
Nadine Broersen (meerkamp)
Anouk Vetter (meerkamp)
Nadine Visser (meerkamp, 100 meter horden)
Femke Pluim (polsstokhoogspringen)
Melissa Boekelman (kogelstoten)
Andrea Deelstra (marathon)
Naomi Sedney (4×100 meter estafette)
Marije van Hunenstijn (4×100 meter estafette)
Tasa Jiya (4×100 meter estafette)
Lisanne de Witte (4×400 meter estafette)
Laura de Witte (4×400 meter estafette)
Nicky van Leuveren (4×400 meter estafette)
Eva Hovenkamp (4×400 meter estafette)
Madiea Ghafoor (4×400 meter estafette)

Mannen
Churandy Martina (100 meter, 200 meter, 4×100 meter estafette)
Solomon Bockarie (100 meter, 200 meter, 4×100 meter estafette)
Liemarvin Bonevacia (400 meter)
Fabian Florant (hinkstapspringen)
Eelco Sintnicolaas (tienkamp)
Pieter Braun (tienkamp)
Abdi Nageeye (marathon)
Hensley Paulina (4×100 meter estafette)
Dimitri Juliet (4×100 meter estafette)
Giovanni Codrington (4×100 meter estafette)
Joren Tromp (4×100 meter estafette)

Baanwielrennen

Laurine van Riessen (teamsprint en keirin)
Elis Ligtlee (teamsprint en keirin)
Kirsten Wild (omnium)
Tim Veldt (omnium en ploegenachtervolging)
Joost van der Burg (ploegenachtervolging)
Jan-Willem Schip (ploegenachtervolging)
Wim Stroetinga (ploegenachtervolging)
Theo Bos (teamsprint en keirin)
Matthijs Büchli (teamsprint en keirin)
Nils van 't Hoenderdaal (teamsprint en ploegenachtervolging)
Jeffrey Hoogland (teamsprint en keirin)

Badminton

Eefje Muskens (damesdubbel)
Selena Piek (damesdubbel, gemengd dubbel)
Jacco Arends (gemengd dubbel)

Beachvolleybal

Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen
Reinder Nummerdor/Christiaan Varenhorst
Marleen van Iersel/Madelein Meppelink
Jantine van der Vlist/Sophie van Gestel

BMX

Niek Kimmann
Twan van Gendt
Jelle van Gorkom
Merle van Benthem
Laura Smulders

Boksen

Peter Müllenberg (tot 81 kilogram)
Nouchka Fontijn (tot 75 kilogram)
Enrico Lacruz (60 kilogram)

Golf

Joost Luiten

Handbal

Vrouwenteam (Jasmina Jankovic, Tess Wester, Ailly Luciano, Laura van der Heijden, Jessy Kramer, Nycke Groot, Estavana Polman, Yvette Broch, Danick Snelder, Martine Smeets, Michelle Goos, Angela Malestein, Kelly Dulfer, Sanne van Olphen, Lois Abbingh. Reservespeelsters: Marieke van der Wal, Debbie Bont, Lynn Knippenborg, Esther Schop, Isabelle Jongenelen, Sanne Hoekstra)

Handboogschieten

Sjef van den Berg (recurve team en recurve individueel)
Mitch Dielemans (recurve team en recurve individueel)
Rick van der Ven (recurve team en recurve individueel)

Hockey

Mannenteam (Seve van Ass, Sander Baart, Billy Bakker, Jorrit Croon, Jeroen Hertzberger, Rogier Hofman, Robert van der Horst, Robbert Kemperman, Mirco Pruyser, Glenn Schuurman,Jaap Stockmann, Hidde Turkstra, Valentin Verga, Bob de Voogd, Mink van der Weerden, Sander de Wijn)

Vrouwenteam (Naomi van As, Willemijn Bos, Carlien Dirkse van den Heuvel, Margot van Geffen, Eva de Goede, Ellen Hoog, Kelly Jonker, Marloes Keetels, Laurien Leurink, Caia van Maasakker, Kitty van Male, Maartje Paumen, Joyce Sombroek (keepster), Maria Verschoor, Xan de Waard en Lidewij Welten)

Judo

Dex Elmont (tot 73 kilogram)
Anicka van Emden (tot 63 kilogram)
Noël van ’t End (tot 90 kilogram)
Henk Grol (tot 100 kilogram)
Roy Meyer (boven 100 kilogram)
Jeroen Mooren (tot 60 kilogram)
Kim Polling (tot 70 kilogram)
Tessie Savelkouls (boven 78 kilogram)
Sanne Verhagen ( tot 57 kilogram)
Marhinde Verkerk (tot 78 kilogram)
Frank de Wit (tot 81 kilogram)

Mountainbike

Rudi van Houts
Anne Terpstra

Paardensport

Team dressuur (Diederik van Silfhout, Edward Gal, Hans Peter Minderhoud, Adelinde Cornelissen)
Team eventing (Merel Blom, Tim Lips, Alice Naber-Lozeman, Theo van de Vendel)
Team springen (Jeroen Dubbeldam, Harrie Smolders,, Maikel van der Vleuten, Jur Vrieling)

Roeien

Mannen

Twee zonder (Roel Braas, Mitchel Steenman)
Vier zonder (Harold Langen, Peter van Schie, Vincent van der Want, Govert Viergever)
Lichte vier zonder (Joris Pijs, Tim Heijbrock, Jort van Gennep, Björn van den Ende)
Acht (Dirk Uittenboogaard, Boaz Meylink, Kaj Hendriks, Boudewijn Roell, Olivier Siegelaar, Tone Wieten, Mechiel Versluis, Robert Lücken, Peter Wiersum)

Vrouwen

Dubbelvier (Chantal Achterberg, Nicole Beukers, Inge Janssen, Carline Bouw)
Lichte dubbeltwee (Ilse Paulis, Maaike Head)
Twee zonder (Aletta Jorritsma, Karien Robbers)
Acht (Wianka van Dorp, Claudia Belderbos, Lies Rustenburg, José van Veen, Ellen Hogerwerf, Sophie Souwer, Monica Lanz, Olivia van Rooijen, Ae-Ri Noort)

Schermen

Bas Verwijlen (degen)

Schoonspringen

Uschi Freitag (driemeterplank)

Taekwondo

Reshmie Oogink (tot 73 kilogram)

Tafeltennis

Li Jiao (enkelspel en team)
Li Jie (enkelspel en team)
Britt Eerland (team)

Tennis

Kiki Bertens (enkelspel en mixed-dubbelspel)
Robin Haase (enkelspel en dubbelspel)
Jean-Julien Rojer (dubbelspel en mixed-dubbelspel)

Triatlon

Rachel Klamer

Turnen

Vrouwenploeg (Sanne Wevers, Vera van Pol, Céline van Gerner, Eythora Thorsdottir, Lieke Wevers)

Mannenploeg (Bart Deurloo, Yuri van Gelder, Frank Rijken, Jeffrey Wammes, Epke Zonderland)

Volleybal

Vrouwenploeg (Maret Balkestein-Grothues, Yvon Beliën, Anne Buijs, Laura Dijkema, Robin de Kruijf, Judith Pieterse, Celeste Plak, Myrthe Schoot,Lonneke Slöetjes, Debby Stam-Pilon, Quinta Steenbergen,Femke Stoltenborg)

Wielrennen

Tom Dumoulin (tijdrit en wegwedstrijd)
Steven Kruijswijk (wegwedstrijd)
Bauke Mollema (wegwedstrijd)
Wout Poels (tijdrit en wegwedstrijd)

Anna van der Breggen (wegwedstrijd en tijdrit)
Ellen van Dijk (wegwedstrijd en tijdrit)
Annemiek van Vleuten (wegwedstrijd)
Marianne Vos (wegwedstrijd)

Worstelen

Jessica Blaszka (tot 48 kilogram)

Zeilen

Marit Bouwmeester (Laser Radial)
Lilian de Geus (RS:X)
Mandy Mulder/Coen de Koning (Nacra 17)
Pieter-Jan Postma (Finn)
Dorian van Rijsselberghe (RS:X)
Rutger van Schaardenburg (Laser)
Afrodite Zegers-Kyranakou/Anneloes van Veen (470)

Zwemmen

Maarten Brzoskowski (400 meter vrije slag, 4x200 meter estafette)
Inge Dekker (4x100 meter vrije slag estafette)
Dion Dreesens (200 meter vrije slag, 4x200 meter estafette)
Femke Heemskerk (100 meter vrije slag, 200 meter vrije slag, 4x100 meter vrije slag estafette, 4x200 meter estafette)
Andrea Kneppers (4x 200 meter estafette)
Ranomi Kromowidjojo (50 meter vrije slag, 100 meter vrije slag, 4x100 meter vrije slag estafette)
Maud van der Meer (4x100 meter vrije slag estafette)
Robin Neumann (200 meter vrije slag, 4x200 meter estafette)
Sharon van Rouwendaal (400 meter vrije slag, 800 meter vrije slag, 10 kilometer open water)
Ben Schwietert (4x200 meter estafette)
Marrit Steenbergen (200 meter wisselslag, 4x100 meter vrije slag estafette, 4x200 meter estafette)
Kyle Stolk (4x200 meter estafette)
Kira Toussaint (100 meter rugslag)
Joeri Verlinden (100 meter vlinderslag)
Esmee Vermeulen (4x200 meter estafette)
Sebastiaan Verschuren (100 meter vrije slag, 200 meter vrije slag, 4x200 meter estafette)
Ferry Weertman (10 kilometer open water)