Het WK rugby is in volle gang. Alle kwartfinalisten zijn inmiddels bekend. Gastland Engeland strandde al in de eerste ronde.

Programma
Nederlandse tijden

Strijd om derde plaats
Vrijdag 30 oktober - 21.00 uur:
(Olympisch Stadion, Londen) Zuid-Afrika-Argentinië

Finale
Zaterdag, 31 oktober - 17.00 uur:
(Twickenham) Nieuw-Zeeland-Australië

Uitslagen

Kwartfinales
Zaterdag 17 oktober - 17.00 uur:
Zuid-Afrika-Wales 23-19
Zaterdag 17 oktober - 21.00 uur: Nieuw-Zeeland-Frankrijk 62-13
Zondag 18 oktober - 14.00 uur: Ierland-Argentinië 43-20
Zondag 18 oktober - 17.00 uur: Australië-Schotland 35-34

Halve finale
Zaterdag 24 oktober - 17.00 uur:
Zuid Afrika-Nieuw-Zeeland 18-20
Zondag 25 oktober - 17.00 uur: Argentinië-Australië (Twickenham) 29-15

Groepsfase

Groep A

Vrijdag 18 september - 21.00 uur: Engeland-Fiji: 35-11
Zondag 20 september - 15.30 uur: Wales-Uruguay 54-9
Woensdag 23 september - 17.45 uur: Australië-Fiji 28-13
Zaterdag 26 september - 21.00 uur: Engeland-Wales 25-28
Zondag 27 september - 13.00 uur: Australië-Uruguay 65-3
Donderdag 1 oktober - 17.45 uur: Wales-Fiji 23-13
Zaterdag 3 oktober -  21.00 uur: Engeland-Australië 33-13
Donderdag 6 oktober - 21.00 uur: Fiji-Uruguay 47-15
Zaterdag 10 oktober - 17.45 uur: Australië-Wales 15-6
Zaterdag 10 oktober - 17.45 uur: Engeland-Uruguay 60-3

Groep B

Zaterdag 19 september - 17.45 uur: Zuid-Afrika-Japan: 32-34
Zondag 20 september - 13.00 uur: Samoa-VS (Brighton) 25-16
Woensdag 23 september - 15.30 uur: Schotland-Japan 45-10
Zaterdag 26 september - 17.45 uur: Zuid-Afrika-Samoa 46-6
Zondag 27 september - 15.30 uur: Schotland-VS 39-16
Zaterdag 3 oktober - 15.30 uur: Japan-Samoa 26-5
Zaterdag 3 oktober - 17.45 uur: Zuid-Afrika-Schotland 34-12
Woensdag 7 oktober - 17.45 uur: Zuid-Afrika-VS 64-0
Zaterdag 10 oktober - 15.30 uur: Samoa-Schotland 33-36
Zondag 11 oktober - 17.45 uur: VS-Japan 18-28

Groep C

Zaterdag 19 september - 13.00 uur: Tonga-Georgië: 10-17
Zondag 20 september - 17.45 uur: Nieuw-Zeeland-Argentinië 26-16
Donderdag 24 september - 21.00 uur: Nieuw-Zeeland-Namibië 58-14
Vrijdag 25 september - 17.45 uur: Argentinië-Georgië 54-9
Dinsdag 29 september - 17.45 uur: Tonga-Namibië 35-21
Vrijdag 2 oktober - 21.00 uur: Nieuw-Zeeland-Georgië 43-10
Zondag 4 oktober - 15.30 uur: Argentinië-Tonga 45-16
Woensdag 7 oktober - 21.00 uur: Namibië-Georgië (Exeter) 16-17
Vrijdag 9 oktober - 21.00 uur: Nieuw-Zeeland-Tonga 47-9
Zondag 11 oktober - 13.00 uur: Argentinië-Namibië (Leicester) 64-19

Groep D

Zaterdag 19 september - 15.30 uur: Ierland-Canada: 50-7
Zaterdag 19 september - 21.00 uur: Frankrijk-Italië 30-12
Woensdag 23 september - 21.00 uur: Frankrijk-Roemenië 38-11
Zaterdag 26 september - 15.30 uur: Italië-Canada 23-18
Zondag 27 september - 17.45 uur: Ierland-Roemenië 44-10
Donderdag 1 oktober - 21.00 uur: Frankrijk-Canada 41-18
Zondag 4 oktober - 17.45 uur: Ierland-Italië 16-9
Dinsdag 6 oktober - 17.45 uur: Canada-Roemenië 15-17
Zondag 11 oktober - 15.30 uur: Italië-Roemenië 32-22
Zondag 11 oktober - 17.45 uur: Frankrijk-Ierland 9-24

De beste twee ploegen uit de vier poules plaatsten zich voor de kwartfinales. De top drie uit elke groep kwalificeerde zich voor het WK van 2019.

Vorige WK-finales

1987: Nieuw-Zeeland - Frankrijk: 29-9
1991: Australië - Engeland: 12-6
1995: Zuid-Afrika - Nieuw-Zeeland: 15-12
1999: Australië - Frankrijk: 35-12
2003: Engeland - Australië: 20-17
2007: Zuid-Afrika - Engeland: 15-6
2011: Nieuw-Zeeland - Frankrijk: 8-7