119 Nederlandse sporters zullen meedoen aan de eerste editie van de Europese Spelen, tussen 12 en 28 juni in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan.

Een overzicht van de Nederlanders die uitkomen in Bakoe.

Basketbal (3x3 vrouwenbasketbal):

- Sharon Beld, Jinga Gosschalk, Karen Heinen en Karin Kuijt

Beachvolleybal:

Mannen:
- Michiel van Dorsten/Steven van de Velde

Vrouwen:
- Sophie van Gestel/Jantine van der Vlist
- Rimke Braakman/Jolien Sinnema

Boksen:

Mannen:
- Peter Müllenberg (tot 81 kilogram)

Vrouwen:
- Nouchka Fontijn (tot 75 kilogram)

Handboogschieten:

Mannenteam:
- Sjef van den Berg, Mitch Dielemans, Rick van der Ven

Vrouwenteam:
- Esther Deden, Annemarie der Kinderen, Shireen-Zoë de Vries

Judo:

Mannen:
- Jeroen Mooren (tot 60 kilogram), Dex Elmont (tot 73 kilogram), Guillaume Elmont (tot 90 kilogram), Henk Grol (tot 100 kilogram), Michael Korrel (tot 100 kilogram), Roy Meyer (boven 100 kilogram)

Vrouwen:
- Birgit Ente (tot 52 kilogram), Sanne Verhagen (tot 57 kilogram), Juul Franssen (tot 63 kilogram), Kim Polling (tot 70 kilogram), Guusje Steenhuis (tot 78 kilogram), Marhinde Verkerk (tot 78 kilogram), Tessie Savelkouls (boven 78 kilogram)

Kanovaren:

Vrouwen:
- Eef Haaze (K1 5000 meter)

Karate:

Mannen:
- Moreno Sheppard (kumite, boven 84 kilogram)

Schermen:

Mannen:
- Bas Verwijlen (degen)

Schoonspringen (jeugdtoernooi):

Jongens:
- Pascal Faatz (platform)

Meisjes:
- Daphne Wils (1 meter-plank en 3 meter-plank), Noor Lanen (platform), Kimberley Lee (platform)

Sportschieten:

Mannen:
- Peter Hellenbrand (10 meter luchtgeweer)

Synchroonzwemmen:

Meisjes:
-
Diede Bronkhorst en Laura van Meel (beiden vrije combinatie, reserve team), Bregje de Brouwer en Noortje de Brouwer (beiden duet, team, vrije combinatie), Jori van den Hoogen, Eva Meulblok, Lotte Tromp en Mirthe Kuperus (allen team, vrije combinatie), Shelby Kasse (solo, team, vrije combinatie), Adriani Vasilakis (team, vrije combinatie, reserve solo)

Taekwondo:

Mannen:
- Jeroen Wanrooij (boven 80 kilogram)

Vrouwen:
- Joyce van Baaren (tot 67 kilogram), Reshmie Oogink (boven 67 kilogram)

Tafeltennis

Vrouwenteam:
- Li Jie, Li Jiao (beiden ook individueel), Britt Eerland

Trampolinespringen

Vrouwen:
- Kirsten Boersma (individueel)

Triatlon

Vrouwen:
- Maaike Caelers, Rachel Klamer

Turnen

Mannenteam:
- Frank Rijken, Casimir Schmidt, Bram Verhofstad

Vrouwenteam:
- Céline van Gerner, Lisa Top, Lieke Wevers

Volleybal

Vrouwenteam:
- Femke Stoltenborg, Laura Dijkema, Robin Kruijf, Yvon Belien, Quinta Steenbergen, Nicole Koolhaas, Anne Buijs, Maret Grothues, Celeste Plak, Nicole Oude Luttikhuis, Judith Pietersen, Lonneke Slöetjes, Debby Stam-Pilon, Myrthe Schoot

Waterpolo (jeugdtoernooi)

Meisjesteam:
- Anouk Bergsma, Michelle Boone, Fleurien Bosveld, Sarah Buis, Kitty-Lynn Joustra, Maartje Keuning, Brigit Mulder, Lieke Rogge, Annelot van Rooijen, Esther Scheij, Kayleigh Schonewille, Brigitte Sleeking, Rozanne Voorvelt

Wielrennen

BMX (mannen):
- Twan van Gendt, Jelle van Gorkom

BMX (vrouwen):
- Merle van Benthem, Laura Smulders

Mountainbiken (mannen):
- Michiel van der Heijden

Wegwedstrijd (mannen):
- Stef Clement, Niki Terpstra, Mathieu van der Poel, Pim Ligthart, Wouter Wippert en Nick van der Lijke

Wegwedstrijd (vrouwen):
- Chantal Blaak, Lucinda Brand, Anna van der Breggen, Ellen van Dijk, Annemiek van Vleuten

Tijdrit (mannen):
- Stef Clement

Tijdrit (vrouwen):
- Ellen van Dijk, Annemiek van Vleuten

Worstelen

Vrouwen:
- Jessica Blaszka (vrije stijl, klasse tot 48 kilogram)

Zwemmen (jeugdtoernooi)

Meisjes:
- Marrit Steenbergen (50 meter vrij, 100 meter vrij, 200 meter vrij, 4x100 meter vrij, 4x200 meter vrij, 4x100 meter wissel)
- Marieke Tienstra (200 meter vrij, 200 meter rug, 200 meter wissel, 4x200 meter vrij, 4x100 meter wissel)
- Iris Tjonk (50 meter rug, 100 meter rug, 200 meter rug, 4x100 meter wissel)
- Tes Schoten (100 meter school, 4x100 meter wissel)
- Laura van Engelen (200 meter vrij, 400 meter wissel, 4x100 meter vrij, 4x200 vrij)
- Frederique Janssen (50 meter vrij, 100 meter vrij, 200 meter vrij, 4x100 meter vrij, 4x200 meter vrij, 4x100 meter wissel)
- Jasmijn Boon (50 meter vrij)
- Josien Wijkhuijs (4x100 meter vrij, 4x100 meter wissel)
- Pien Schravesande (4x100 meter vrij, 4x200 meter vrij)