In Zürich vinden van dinsdag tot en met zondag de Europese kampioenschappen atletiek plaats. Een overzicht van het programma van dag 1 en de Nederlanders die in actie zullen komen.

Dinsdag 12 augustus

Ochtendprogramma

10.04 uur: Tienkamp (mannen): 100 meter (onderdeel 1)
10.07 uur: Kogelstoten (mannen): kwalificatie
10.30 uur: Polsstokhoogspringen (vrouwen): kwalificatie
10.34 uur: 1500 meter (vrouwen): eerste voorronde
10.50 uur/12.16 uur: Speerwerpen (vrouwen): kwalificatie
11.07 uur: 400 meter horden (mannen): eerste voorronde
11.35 uur: Tienkamp (mannen): verspringen (onderdeel 2)
11.40 uur: 100 meter (vrouwen): eerste voorronde
12.23 uur: 3000 meter Steeplechase (mannen): eerste voorronde
12.50 uur: 400 meter (mannen): eerste voorronde
13.05 uur: Tienkamp (mannen): kogelstoten (onderdeel 3)
13.12 uur: Hinkstapspringen (mannen): kwalificatie
13.32 uur: 100 meter horden (vrouwen): eerste voorronde

Avondprogramma

17.15 uur/18.45 uur: Discuswerpen (mannen): kwalificatie
17.20 uur: Tienkamp (mannen): hoogspringen (onderdeel 4)
18.00 uur: 400 meter (vrouwen): eerste voorronde
18.32 uur: 100 meter (mannen): eerste voorronde
19.12 uur: 800 meter (mannen): eerste voorronde
19.34 uur: Kogelstoten (mannen): finale
19.52 uur: Tienkamp (mannen): 400 meter (onderdeel 5)
20.10 uur: Verspringen (vrouwen): kwalificatie
20.20 uur: 10.000 meter (vrouwen): finale
20.56 uur: 100 meter horden (vrouwen): halve finale

Nederlanders (tussen haakjes plaats op Europese seizoensranking)

* Tienkamp (mannen): Pelle Rietveld (4e) en Eelco Sintnicolaas (10e);
Sintnicolaas pakte in 2010 zilver bij zijn eerste EK als senior.

* 1500 meter (vrouwen): Sifan Hassan (1e) en Maureen Koster (10e);
Hassan verbeterde dit jaar twee keer het Nederlands record op de 1500 meter.

* 100 meter (vrouwen): Dafne Schippers (1e) en Jamile Samuel (4e);
Schippers werd vorig jaar derde op de zevenkamp bij de WK.  

* 400 meter (mannen): Liemarvin Bonevacia (8e);
Bonevacia verbeterde bij de NK het 28 jaar oude Nederlands record van Arjan Visserman.

* 100 meter horden (vrouwen) Sharona Bakker (12e), Rosina Hodde (12e) en Nadine Visser (18e);
Visser (19) pakte eind juli brons op de 100 meter horden bij de WK junioren.

* 100 meter (mannen): Churandy Martina (11e), Jorén Tromp (25e), Giovanni Codrington (37e);
Martina vertelde vorige week dat hij door wil gaan tot en met de Spelen van 2020.

* Discuswerpen (mannen): Erik Cadée (16e);
Rutger Smith was twee jaar geleden goed voor brons op de EK, maar is nu geblesseerd.

* 800 meter (mannen): Thijmen Kupers (7e);
De laatste Nederlandse EK-winnaar op de 800 meter was Bram Som in 2006.

* 10.000 meter (vrouwen): Jip Vastenburg (8e);
Vastenburg (20) plaatste zich in april voor de EK bij haar debuut op de tien kilometer op de baan.