Rusland voert een van de grootste luchtaanvallen op Kyiv uit sinds begin oorlog
Rusland heeft een van de grootste luchtaanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv uitgevoerd sinds het begin van de oorlog. Ook andere steden werden bestookt. Er zijn meerdere doden gevallen. Een dag eerder was de grootste Russische luchtaanval tot nu toe.
Rusland zond in nacht van maandag op dinsdag 315 drones naar Oekraïne, waarvan er 277 zijn neergehaald. Alle zeven afgevuurde raketten zijn ook neergeschoten. Zeven van de tien districten in Kyiv werden bestookt bij de aanval. Eén persoon overleed en vier mensen moesten naar het ziekenhuis.
In de havenstad Odesa kwamen twee mannen om bij luchtaanvallen op woningen en een kraamkliniek. De patiënten en het personeel van de kliniek konden op tijd worden geëvacueerd. Ook de regio's Dnipro en Chernihiv zijn aangevallen.
Vliegtuigen tijdelijk aan de grond in Moskou
Oekraïne probeert terug te slaan vanuit de lucht. Het Russische ministerie van Defensie meldt dat in de nacht van maandag op dinsdag 102 drones zijn neergehaald. Hoeveel drones er waren afgevuurd, werd niet bekendgemaakt.
De droneaanvallen waren gericht op Moskou en Sint-Petersburg, de twee grootste steden van Rusland. Uit voorzorg moesten vliegtuigen in die twee steden tijdelijk aan de grond blijven. Uiteindelijk raakte niets beschadigd.

