
Nuis en Verbij krijgen aanwijsplek voor World Cup in Calgary
Kjeld Nuis en Kai Verbij hebben voor de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Calgary van 9 tot en met 11 december aanwijsplekken gekregen voor respectievelijk de 1.500 en 1.000 meter. Dit gaat ten koste van Wesly Dijs en Louis Hollaar.
Nuis en Verbij moesten vanwege blessureleed afzeggen voor het kwalificatietoernooi in oktober. Inmiddels zijn beide schaatsers hersteld. Nuis kwam ruim een week geleden bij de World Cup in Heerenveen ook al in actie dankzij een aanwijsplek. Hij werd toen op de 1.500 meter tweede achter de Canadees Connor Howe.
Dijs en Hollaar moeten pas op de plaats maken door de aanwijsplekken voor Nuis en Verbij. "Dat is bijzonder jammer, maar uiteindelijk is het hoofddoel van dit seizoen zoveel mogelijk medailles scoren bij de WK afstanden, die liefst goud van kleur zijn", zegt Remy de Wit, technisch directeur van schaatsbond KNSB. "Op basis daarvan hebben we deze selectie samengesteld."
De selectiecommissie van de KNSB heeft bij het selecteren gekeken welke resultaten nog nodig zijn in Calgary om het maximale aantal startplekken voor Nederland binnen te halen voor de EK's allround en sprint (6-8 januari) en de WK afstanden (2-5 maart).
Stefan Westenbroek komt in Calgary voor het eerst in actie bij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter. De twintigjarige sprinter miste de voorbije twee World Cups vanwege een teenblessure.
Eerder
- 16 nov 2022 om 17:27Bekijk alle uitslagen van de wereldbeker in Heerenveen
- 20 nov 2022 om 16:50Nuis geeft met zilver in Thialf boodschap af: 'Ik ben er weer, stil maar'
- 20 nov 2022 om 14:06Howe verrast Nuis en Krol op 1.500 meter en boekt eerste wereldbekerzege