Van vrijdag tot en met zondag werd in Salt Lake City de derde wereldbekerwedstrijd van het schaatsseizoen verreden. Een overzicht van de uitslagen van alle races op de snelste baan ter wereld.

Uitslagen

Vrijdag 3 december
Eerste 500 meter vrouwen:
1. Erin Jackson (VS) - 36,80
2. Angelina Golikova (Rus) - 36,93
3. Femke Kok - 37,01
7. Jutta Leerdam - 37,22
13. Michelle de Jong - 37,55

Eerste 500 meter mannen:
1. Yamato Matsui (Jap) - 34,04
2. Wataru Morishige (Jap) - 34,09
3. Laurent Dubreuil (Can) - 34,09
7. Hein Otterspeer - 34,36
11. Kai Verbij - 34,47
12. Dai Dai N'tab - 34,47
13. Merijn Scheperkamp - 34,48

3.000 meter vrouwen:
1. Irene Schouten - 3.52,89
2. Antoinette de Jong - 3.55,19
3. Ragne Wiklund - 3.55,51
7. Joy Beune - 3.57,09
14. Carlijn Achtereekte - 4.00,38
16. Sanne in 't Hof - 4.03,19

5.000 meter mannen:
1. Nils van der Poel - 6.01,56 (wereldrecord)
2. Patrick Roest - 6.04,41
3. Davide Ghiotto - 6.07,27
6. Jorrit Bergsma - 6.09,94
10. Kars Jansman - 6.15,56
12. Marwin Talsma - 6.15,84

Zaterdag 4 december
Tweede 500 meter vrouwen:
1. Andzelika Wójcik (Pol) - 36,77
2. Angelina Golikova (Rus) - 36,78
3. Olga Fatkulina (Rus) - 36,93
4. Femke Kok - 36,96
15. Dione Voskamp - 37,61
16. Michelle de Jong - 37,68
20. Jutta Leerdam - 45,53

1.500 meter mannen:
1. Joey Mantia (VS) - 1.41,15
2. Zhongyan Ning - 1.41,38
3. Thomas Krol - 1.41,89
4. Wesly Dijs - 1.42,38
11. Kjeld Nuis - 1.43,04
18. Patrick Roest - 1.44,19
20. Jan Blokhuijsen - 1.45,37

1.000 meter vrouwen:
1. Miho Takagi - 1.11,83
2. Jutta Leerdam - 1.12,25
3. Brittany Bowe - 1.12,60
5. Femke Kok - 1.12,87
9. Ireen Wüst - 1.13,39
14. Lotte van Beek - 1.13,93

Massastart mannen:
1. Bart Swings (Bel) - 61 punten
2. Viktor Hald Thorup (Den) - 42 punten
3. Ruslan Zakharov (Rus) - 23 punten
6. Jorrit Bergsma - 4 punten

Ploegenachtervolging vrouwen:
1. Canada - 2.52,41
2. Nederland - 2.52,69
3. Rusland - 2.56,22

Zondag 5 december
Tweede 500 meter mannen:
1. Wataru Morishige (Jap) - 33,99
2. Artem Arefyev (Rus) - 34,00
3. Laurent Dubreuil (Can) - 34,05
9. Kai Verbij - 34,31
10. Dai Dai N'tab - 34,34
12. Merijn Scheperkamp - 34,53
Hein Otterspeer werd gediskwalificeerd

1.500 meter vrouwen:
1. Miho Takagi (Jap) - 1.49,99
2. Ayano Sato (Jap) - 1.51,46
3. Antoinette de Jong - 1.51,72
4. Ireen Wüst - 1.52,10
6. Irene Schouten - 1.52,12
19. Jorien ter Mors - 1.55,07

1.000 meter mannen:
1. Thomas Krol - 1.06,44
2. Kjeld Nuis - 1.06,86
3. Hein Otterspeer - 1.06,95
5. Kai Verbij - 1.07,03
12. Merijn Scheperkamp - 1.07,46

Massastart vrouwen:
1. Ivanie Blondin (Can) - 120 punten
2. Marijke Groenewoud - 108 punten
3. Sofie Karoline Haugen (Nor) - 96 punten
4. Irene Schouten - 86 punten

Ploegenachtervolging mannen:
1. Amerika - 3.34,47 (wereldrecord)
2. Noorwegen - 3.36,50
3. Italië - 3.37,97
6. Nederland (Blokhuijsen, Talsma en Bosker) - 3.39,79

Wereldbekerstanden

500 meter vrouwen
6. Femke Kok - 216 punten
10. Jutta Leerdam - 194 punten
16. Michelle de Jong - 153 punten
17. Dione Voskamp - 149 punten

500 meter mannen
8. Kai Verbij - 191 punten
11. Dai Dai N'tab - 180 punten
12. Merijn Scheperkamp - 174 punten
17. Hein Otterspeer - 152 punten

1.000 meter vrouwen
3. Jutta Leerdam - 137 punten
7. Ireen Wüst - 102 punten
11. Femke Kok - 95 punten
21. Lotte van Beek - 55 punten

1.000 meter mannen
1. Thomas Krol - 174 punten
2. Kjeld Nuis - 150 punten
3. Hein Otterspeer - 142 punten
4. Kai Verbij - 130 punten
15. Merijn Scheperkamp - 79 punten

1.500 meter vrouwen
3. Ireen Wüst - 140 punten
4. Antoinette de Jong - 127 punten
9. Irene Schouten - 106 punten
17. Jorien ter Mors - 63 punten

1.500 meter mannen
4. Thomas Krol - 113 punten
8. Kjeld Nuis - 104 punten
15. Patrick Roest - 78 punten
16. Jan Blokhuijsen - 74 punten
24. Wesly Dijs - 43 punten

3.000 meter/5.000 meter vrouwen
1. Irene Schouten - 180 punten
4. Antoinette de Jong - 126 punten
8. Joy Beune - 106 punten
12. Carlijn Achtereekte - 89 punten

5.000 meter/10.000 meter mannen
3. Jorrit Bergsma - 135 punten
4. Patrick Roest - 134 punten
10. Marwin Talsma - 94 punten

Massastart mannen
7. Jorrit Bergsma - 227 punten
24. Bart Hoolwerf - 61 punten

Massastart vrouwen
1. Ivanie Blondin (Can) - 336 punten
2. Irene Schouten - 326 punten
3. Marijke Groenewoud - 314 punten

Ploegenachtervolging vrouwen
1. Canada - 240 punten
2. Nederland - 204 punten
3. Japan - 176 punten

Ploegenachtervolging mannen
1. Nederland - 196 punten
2. Noorwegen - 194 punten
3. Verenigde Staten - 192 punten

Voorwaarden om negen mannen en negen vrouwen op Spelen te krijgen

  • 500, 1.000 en 1.500 meter: Drie Nederlanders in top twintig van World Cup-klassement
  • 3 kilometer (vrouwen) en 5 kilometer (mannen): Drie Nederlanders in top veertien van World Cup-klassement lange afstanden
  • 5 kilometer (vrouwen) en 10 kilometer (mannen): Twee Nederlanders in top acht World Cup-klassement lange afstanden of bij de vier tijdsnelsten
  • Massastart: Twee Nederlanders in top 24 World Cup-klassement
  • Ploegenachtervolging: Nederland moet in top zes van World Cup-klassement komen

Nederlandse deelnemers

Vrouwen
500 meter: Jutta Leerdam, Femke Kok, Michelle de Jong, Dione Voskamp en Marrit Fledderus
1.000 meter: Jutta Leerdam, Femke Kok, Ireen Wüst, Marrit Fledderus en Lotte van Beek
1.500 meter: Antoinette de Jong, Ireen Wüst, Irene Schouten, Jorien ter Mors en Marijke Groenewoud
3.000 meter: Irene Schouten, Antoinette de Jong, Carlijn Achtereekte, Joy Beune en Sanne in 't Hof
Ploegenachtervolging: Ireen Wüst, Irene Schouten, Melissa Wijfje, Marijke Groenewoud en Merel Conijn (inclusief twee reserves)
Massastart: Irene Schouten en Marijke Groenewoud

Mannen:
500 meter: Kai Verbij, Merijn Scheperkamp, Hein Otterspeer, Dai Dai N'tab en Tijmen Snel
1.000 meter: Kai Verbij, Hein Otterspeer, Thomas Krol, Kjeld Nuis en Merijn Scheperkamp
1.500 meter: Thomas Krol, Kjeld Nuis, Patrick Roest, Jan Blokhuijsen en Wesly Dijs
5.000 meter: Jorrit Bergsma, Patrick Roest, Marwin Talsma, Marcel Bosker, Kars Jansman
Ploegenachtervolging: Jan Blokhuijsen, Victor Ramler, Marwin Talsma, Marcel Bosker en Kars Jansman (inclusief twee reserves)
Massastart: Jorrit Bergsma en Bart Hoolwerf

Schaatsseizoen 2021/2022

  • 3-5 december: Wereldbeker 3 (Salt Lake City)
  • 10-12 december: Wereldbeker 4 (Calgary) 
  • 26-30 december: Olympisch kwalificatietoernooi (Heerenveen)
  • 7-9 januari: EK afstanden (Heerenveen)
  • 22-23 januari: NK allround en sprint (Heerenveen)
  • 4-20 februari: Olympische Spelen (Peking)
  • 3-6 maart: WK allround en sprint (Hamar)
  • 12-13 maart: Wereldbekerfinale (Heerenveen)